Mad-Music.pl
Fot. Materiały prasowe

Giant Rooks z nowym singlem „What I Know Is All Quicksand”

 
TAG -->

Zespół ogłosił także datę premiery debiutanckiego albumu – „Rookery” ukaże się 28 sierpnia 2020.

Niemiecki art-popowy zespół Giant Rooks prezentuje utwór „What I Know Is All Quicksand”. Kawałek z pewnością przypadnie do gustu fanom Tame Impala, ale nie tylko. W nowym singlu słyszymy, jak grupa podąża w nowych kierunkach: jest o wiele głośniej, czuć wolność oraz gniew. Całości dopełnia surrealistyczny tekst.

„Rookery” będzie podsumowaniem dotychczasowego dorobku Giant Rooks jako zespołu. Klimat opowiadania historii jak u Boba Dylana, marzycielskie brzmienia jak u Bon Iver, radosny indie rock jak u Bombay Bicycle Club i dopracowana produkcja, której nie powstydziłby się Kanye – szykuje się jeden z najbardziej wyjątkowych debiutów 2020.

W 2015 roku wokalista Frederik Rabe, gitarzysta Finn Schwieters, basista Luca Goettner, klawiszowiec Jonathan Wischniowski i perkusista Finn Thomas założyli Giant Rooks. W ojczystych Niemczech mają już status wielkiej gwiazdy, a bilety na ich występy wyprzedają się błyskawicznie. Muzycy z powodzeniem koncertowali także we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Nie spieszyli się z wydaniem płyty – przed premierą zagrali ponad 350 koncertów, co pomogło im ukształtować brzmienie.

Giant Rooks mieli wystąpić 6 czerwca w Klubie Hydrozagadka w Warszawie, jednak z powodu pandemii, koncert zostanie przeniesiony na nową datę. Szczegóły wkrótce.

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Polub nas!

Reklama

  •  
    TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama