GIORGIO MORODER – obejrzyj pierwszy klip z KYLIE MINOGUE „Right Here, Rigt Now” !

Righ Here Right Now single cover

Najstarszy aktywnie działający DJ świata – Giorgio Moroder – zaprezentował właśnie teledysk do oficjalnego singla ze swojej nowej, pierwszej od 30 (!) lat płyty. Klip do „Right Here, Right Now” z Kylie Minogue na wokalu obejrzeć można TUTAJ – reżyserem obrazka jest Daniel Börjesson, a plan zdjęciowy miał miejsce w Los Angeles. Udostępniony przed kilkoma dniami utwór osiągnął już 500 000 odtworzeń w serwisie Spotify.

Wiosną 2015 ukaże się nowa płyta Giorgio Morodera, zawierająca duety z najznakomitszymi nazwiskami muzyki pop – Britney Spears, Sią, Charli XCX, Mikky Ekko, Foxes i kilkoma nie ujawnionymi jeszcze gośćmi. Z albumu ujawniony został wcześniej teaser-track „74 Is The New 24”.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że bez Morodera współczesna muzyka nie byłaby taka sama. W swojej karierze współpracował z takimi gwiazdami jak Barbra Streisand, Elton John, Donna Summer, Cher, Janet Jackson, Chaka Khan, Freddy Mercury, Blondie czy David Bowie. Napisał wiele słynnych tematów filmowych – “Take My Breath Away” (Top Gun), “Flashdance”, “Call Me” (piosenka Blondie wykorzystana w filmie American Gigolo) jak i muzykę do filmówNiekończąca Się Historia (Neverending Story), Superman III, Rambo III czy Gliniarz z Beverly Hills II. Ma na koncie 3 Oscary, 4 nagrody Grammy i ponad 100 Złotch i Platynowych Płyt. W 2004 roky wprowadzony został do Dance Music Hall of Fame. Ostatnio w roli DJa zobaczyć można go było na festiwalach w Japonii, Szwecji, Meksyku, Niemczech a także amerykańskim Pitchfork Music Festival.

Źródło: Sony Music