Gone Girl – zaginiona płyta Trenta Reznora nareszcie w sprzedaży!

Gone Girl Album Art

Jeden z najbardziej intrygujących soundtracków ubiegłego roku – muzyka do filmu „Gone Girl” nareszcie trafia na półki sklepowe. Album, który oryginalnie miał ukazać się na CD jeszcze w listopadzie ub.r., od 20 stycznia dostępny będzie w całej Europie (także w Polsce) w eleganckim, dwupłytowym wydaniu (polecamy zamówienie go w sklepach internetowych – Empik.com i Merlin.pl). Mimo, że obraz Davida Finchera zszedł już z ekranów kin, warto sięgnąć po tą ścieżkę dźwiękową, aby na nowo odtworzyć niesamowity klimat filmu.  Muzyka autorstwa Trenta Reznora i Atticusa Rossa określana jako 'nawiedzona’ i 'subtelnie niepokojąca’ przez magazyn Rolling Stone nominowana została także do tegorocznych Złotych Globów i nagród Grammy. Album cały czas dostępny jest w formie cyfrowej, m.in. naiTunes.

„Gone Girl (Zaginiona Dziewczyna)” to dreszczowiec opowiadający o historii małżeństwa, w którym po zniknięciu żony o morderstwo oskarżony jest jej mąż. W pełnej zaskakujących zwrotów akcji ekranizacji książki pod tym samym tytułem zobaczyć można m.in.Bena Afflecka,  Rosamund Pike i Neila Patricka Harrisa. Film został rewelacyjnie przyjęty przez krytyków i publiczność, otrzymał też 4 nominacje do Złotych Globów.

Gone Girl packshot

Kompozytorski duet Trenta Reznora (Nine Inch Nails, How To Destroy Angels) i Atticusa Rossa ma na koncie sukcesy praktycznie od początku wspólnej działalności. Za wspomnianą muzykę do filmu ‘The Social Network’ otrzymali Oscara, ich następne dzieło – muzyka do filmu 'The Girl With The Dragon Tattoo (Dziewczyna z Tatuażem)’ przyniosła im statuetkę Grammy.

Źródło: sonymusic.pl