Scorpions świętują 50-lecie działalności nową płytą „Return To Forever”.

scorpions_return-to-forever_cover_small

Mając na jednym krążku aż 12 świetnych jakościowo kompozycji wybór utworu, który ma promować płytę jest wyjątkowo trudny. Tak właśnie przestawia się sytuacja z nowym albumem studyjnym grupy Scorpions! Legenda rocka z okazji 50-lecia działalności powraca z krążkiem zatytułowanym „Return To Forever”, który w Polsce ukaże się 24 lutego. Płyta dostępna będzie na nośniku CD, winylu oraz w specjalnym box’ie kolekcjonerskim zawierającym CD w wersji deluxe (dodatkowe 4 utwory), audiobook z wywiadem, winyl, Tshirt, plakat oraz USB zawierający podstawową wersję płyty.

Pierwszym singlem, który zapowiada płytę jest piosenka „We Built This House”.

image001

Klaus Meine: „Ostatecznie, to właśnie ten utwór odzwierciedla naszą historię. Od pierwszych wspólnych dni w Hanowerze, pierwszych koncertów za granicą aż po dzień dzisiejszy – cegła po cegle, mozolnie i wytrwale budowaliśmy dom, który nazywa się Scorpions. Przetrwaliśmy gwałtowne burze, ale dom wszystko wytrzymał. Okazał się odporny i trwały. Wznoszenie go dało nam dużo radości – z muzyki, ze zdobywanych po dziś dzień doświadczeń, wdzięczność za wsparcie fanów. Ciężko pracowaliśmy, aby urzeczywistnić nasze marzenie. Jesteśmy zarazem wdzięczni, że nadal możemy je przeżywać.”

scorpions2_low

Pół  wieku historii i filozofii reprezentowanej przez Scorpions ujęte zostało w jednym singlu! Utworze, który odzwierciedla wszystkie najlepsze cechy tej pochodzącej z Hanoweru grupy: czysta energia, nieomylne poczucie melodii i harmonii, niepowtarzalny dźwięk gitary oraz rozpoznawalny na całym świecie, unikatowy wokal Klausa Meine.  Polscy fani będą mogli posłuchać i zobaczyć zespół 9 maja, kiedy to wystąpią z koncertem w łódzkiej Atlas Arenie w ramach trasy The 50th Anniversary World Tour 2015/2016.

Zwiastun płyty:

Źródło: sonymusic.pl