Trio zimnv - fot. Natalia Mocarska

Gorący debiut zespołu zimnv

Wpadające w ucho melodie i przemyślane teksty piosenek. Powstały w 2018 roku zespół zimnv wydał niedawno swój pierwszy studyjny album Ślady Czereśni i sukcesywnie zdobywa coraz więcej fanów oraz pochlebnych recenzji.

Grają wspólnie od stycznia 2018 roku. Marcin, Mat oraz Kuba – to trio, które tworzy muzykę z pogranicza indie popu i alternatywy. Inspiracje czerpią z codzienności. Tematyką ich utworów są najczęściej przyziemne sytuacje i uczucia ubrane w formę piosenek. Nie znajdziemy w nich przesadnej spektakularności czy górnolotnych słów.

Śpiewam o sobie, może nie zawsze uzewnętrzniając się kompletnie, ale są to kwestie bardzo mi bliskie. Właściwie inspirują nas głównie problemy, dylematy z którymi zmagamy się na co dzień. Często w życiu czy w cudzej muzyce, czy filmie, natrafiam na sformułowanie czy koncept, który zostaje w głowie na dłużej. Staram się takie inspiracje zachowywać i nadawać im własny spin – tłumaczy Kuba, wokalista, którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją nazwę.

Każdy z nich ma za sobą wiele projektów – od coverów w garażowych bandach przez półprofesjonalne składy po zawodowe big bandy. Dzięki temu świetnie się uzupełniają. Ich wcześniejsze doświadczenia artystyczne, techniczne i organizacyjne pozwalają skupiać się na najważniejszych płaszczyznach działalności.

zimnv to ciekawe, świeże aranżacje i muzyka przyjemna w odbiorze, wyróżniająca się na wielu poziomach. Choć aktywnym zespołem są dopiero od roku, zgromadzili do tej pory sporą rzeszę entuzjastów swojej twórczości, którzy cenią ich za autentyczność. Są szczerzy w tym, co tworzą i konsekwentni w tym, co robią. Wciąż poszerzają swoje muzyczne horyzonty.

Po dobrze przyjętym numerze Dałbym Ci Wszystko, ukazał się drugi singiel Września, który miał swoją premierę 14 sierpnia. Wydawcą płyty jest Broda Records. Więcej informacji na temat zimnv znajdziecie na ich Facebooku oraz IG.

zimnv

Kuba Zimny – frontman, autor tekstów i wokalista – którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją gorącą nazwę.

Marcin Godek (gitary i bas), Mat Tomasik (perkusja, bity) oraz Kuba Zimny grają wspólnie od stycznia 2018 roku. Ich muzyka jest wypadkową szerokich inspiracji wszystkich członków zespołu. W muzyce zimnv można poczuć świeży powiew energii z pogranicza alternatywy, popu i indie. Trójka muzyków tworzy taneczne gitarowe kompozycje skąpane w warstwie przestrzennych syntezatorów i energetycznych partii perkusyjnych. Za ciepłym, kojącym głosem wokalisty i pozornie prostymi tekstami można znaleźć liczne nawiązania do popkultury i podwójne dna. 

zimnv (2019), fot. Natalia Mocarska