HOZIER NA BEZDROŻACH – „WASTELAND, BABY!”

Po czterech latach od debiutu, Hozier prezentuje nowy album studyjny – „Wasteland, Baby!”

Hozier, Andrew Hozier-Byrne, jest tym artystą, który zdobył rozgłos w jedną noc. Odbyło się to dzięki mocy utworu „Hit Me To Church„, ale jego głos nie ucichł. Pierwszy album, „Hozier„, pokazał nam, że muzyk jest dojrzałym artystą z osobistą wizją muzyczną.

Dziś możemy usłyszeć nowy krążek artysty, który zdaje się być jeszcze bardziej politycznie nacechowany niż poprzedni. W uworze „Nina Cried Power” artysta oddaje cześć wielkim muzykom aktywistom, a „Be” jest reakcją na obecne rządy w Stanach Zjednoczonych. A sama okładka albumu jest obrazem wykonanym przez jego matkę i zawiera dokładne zwroty ku migrantom szukającym azylu. Artysta pozostaje także przy swoich znanych konwenansach mityczności, mitologii, czy nihilizmu, na przykład w utworach takich jak: „No Plan” oraz „Talk„.

Na pewno jest to jedno z tych dzieł, których nie zapominamy tak łatwo. Piosenki niosą ze sobą świadomość społeczną, a i mamy poczucie, że są bardzo personalne.

Tracklista albumu „Wasteland, Baby!”

1. Nina Cried Power (ft. Mavis Staples)
2. Almost (Sweet Music)
3. Movement
4. No Plan
5. Nobody
6. To Noise Making (Sing)
7. As It Was
8. Shrike
9. Talk
10. Be
11. Dinner & Diatribes
12. Would That I
13. Sunlight
14. Wasteland, Baby!

Przypominamy, że Hozier wyrusza na trasę koncertową, na której 7ego września odwiedzi warszawskie Palladium! Mamy nadzieję was tam zobaczyć.