JAMES MORRISON POWRACA Z NOWYM ALBUMEM

image006

Po czterech latach przerwy James Morrison powraca z nowym albumem „Higher Than Here”! Album zwiastuje singiel „Demons”, który jest inspirowany osobistymi, trudnymi doświadczeniami życiowymi artysty.

Obdarzony niezwykle oryginalnym głosem James Morrison wdarł się na scenę muzyczną w 2006r., ale nawet on nie mógł przewidzieć wtedy, że odniesie aż tak spektakularny sukces.  Single „You Give Me Something” czy „Undiscovered” stały się globalnymi hitami, a artyście przyniosły statuetkę BRIT Award w wieku zaledwie 21 lat. To właśnie James Morrison przetarł ścieżkę dla chłopaków z gitarą i niesamowitym głosem, takich jak popularni teraz Ed Sheeran, George Ezra i James Bay. „James był jedną z moich wczesnych inspiracji. Na tle tego wszystkiego co działo się w muzyce pop, jego niesamowity, potężny głos na tle akustycznej gitary to było to, na co czekałem – przyznaje się do fascynacji Jamesem Morrisonem James Bay. Do grona fanów artysty zalicza się też John Newman. „Jego głos jest po prostu niesamowity” – mówi o Morrisonie Newman.

Najnowsza płyta „Higher Than Here” to zdecydowanie powrót do korzeni dla Jamesa Morrisona. Jednak akustyczne popowe i soulowe motywy tym razem zostały  wzbogacone elementami gospel („Stay Like This” and „Too Late For Lullabies”). Co ciekawe na płycie pojawia się też jeden prawdziwie taneczny hit w postaci utworu „I Need You Tonight”.

Premiera „Higher Than Here” 30 października!