Jan Blomqvist & Band na trzech wyjątkowych koncertach w Polsce!

Jan Blomqvist to urodzony w latach 80-tych szwedzki artysta pochodzący z Berlina. Już jako dziecko nauczył się grać na gitarze i założył swój pierwszy zespół.

„Wydaje mi się, że dorastałem przy tych fascynujących brytyjskich popowych zespołach z lat 90-tych, takich jak Radiohead, Blur, Suede, Pulp czy The Verve. Z kolei Bob Dylan, Mick Jagger i Kurt Cobain zrobili na mnie ogromne wrażenie dzięki swoim umiejętnościom pisania tekstów. Kiedy przeprowadziłem się do Berlina, miałem 19 lat i byłem zafascynowany muzyką elektroniczną. James Holden i Stephan Bodzin byli wtedy moimi bohaterami. Wpadłem na pomysł, by połączyć elektroniczne dźwięki klubowe z melodyjnymi i przemyślanymi brzmieniami brit popu. Chciałem wprowadzić fortepian do klubów, nie brzmiąc przy tym kiczowato” – tak o swojej muzyce wypowiada się Jan.

Jego koncert na jednym z dachów w Berlinie, który został zarejestrowany i umieszczony w serwisie YouTube obejrzały miliony osób. To co możemy tam usłyszeć i zobaczyć to prawdziwa rewelacja!

Polecamy wybrać się na przynajmniej jeden z występów Jana i jego zespołu w Polsce:

27.11 Progresja, Warszawa

29. 11 Tama, Poznań

30.11 Zaklęte Rewiry, Wrocław