Mad-Music.pl

Jan Blomqvist & Band na trzech wyjątkowych koncertach w Polsce!

Jan Blomqvist to urodzony w latach 80-tych szwedzki artysta pochodzący z Berlina. Już jako dziecko nauczył się grać na gitarze i założył swój pierwszy zespół.

„Wydaje mi się, że dorastałem przy tych fascynujących brytyjskich popowych zespołach z lat 90-tych, takich jak Radiohead, Blur, Suede, Pulp czy The Verve. Z kolei Bob Dylan, Mick Jagger i Kurt Cobain zrobili na mnie ogromne wrażenie dzięki swoim umiejętnościom pisania tekstów. Kiedy przeprowadziłem się do Berlina, miałem 19 lat i byłem zafascynowany muzyką elektroniczną. James Holden i Stephan Bodzin byli wtedy moimi bohaterami. Wpadłem na pomysł, by połączyć elektroniczne dźwięki klubowe z melodyjnymi i przemyślanymi brzmieniami brit popu. Chciałem wprowadzić fortepian do klubów, nie brzmiąc przy tym kiczowato” – tak o swojej muzyce wypowiada się Jan.

Jego koncert na jednym z dachów w Berlinie, który został zarejestrowany i umieszczony w serwisie YouTube obejrzały miliony osób. To co możemy tam usłyszeć i zobaczyć to prawdziwa rewelacja!

Polecamy wybrać się na przynajmniej jeden z występów Jana i jego zespołu w Polsce:

27.11 Progresja, Warszawa

29. 11 Tama, Poznań

30.11 Zaklęte Rewiry, Wrocław

Avatar

Maria Kozaryn

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama