Mad-Music.pl

“Jazz for Idiots” Maleńczuka zdobywa status Złotej Płyty!

okładka_ mała

Maciej Maleńczuk w wydaniu jazzowym? Ten fakt zadziwił wielu. Ale wielu też do siebie przekonał. Potwierdzeniem jest status Złotej Płyty, który właśnie zyskał album „Jazz for idiots”.

Maleńczuk na swoim koncie ma już wiele wyróżnień. Jednak niewielu wierzyło, że jazz dla idiotów powtórzy sukces swoich poprzedników. A jednak. Krążek „Jazz for Idiots” właśnie pokrył się Złotem!

Artysta w swoim życiu muzycznym wiele razy balansował między różnymi gatunkami. Grał muzykę punkową, rock, a później country i pop. Tym razem postanowił zmierzyć się ze swoim ukochanym jazzem, którego namiętnie słucha od dzieciństwa. Ciężka praca się opłaciła. Jazz, który zaproponował, jak go sam określa – jazz użytkowy – docenili nie tylko fani muzyka, ale również m.in. jazzowy magazyn JazzPress:

Maciej Maleńczuk, choć nie ucieka od artystycznej hiperbolizacji, swoją najnowszą płytą udowadnia, że jazz może być fajny, luźny, wieloodcieniowy (…) Jeżeli postać kontrowersyjnego Maleńczuka skłoni większą liczbę słuchaczy do sięgnięcia po jazz i, co ważne, z czasem mądrego lawirowania pośród jazzowej dżungli intelektualizmów wszelakich, to bardzo dobrze!

Jazz for Idiots to projekt Maleńczuka realizowany przy współpracy z muzykami cenionymi w polskiej, i nie tylko, branży fonograficznej: Przemek Sokół – trąbka, Darek Tarczewski – klawisze, Andrzej „Długi” Laskowski – bass, Tobias Haas – perkusja.

Album „Jazz for Idiots” to kompilacja standardów takich jak Devil Woman Charlesa Mingusa  czy Mr Syms Johna Coltrane’a w nowym aranżu, utworów autorskich, np. Snobby Bobby, jak również starych melodii  Maleńczuka jak Ach, proszę pani w nowej – jazzowej – odsłonie. Album jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty znajdą w nim też coś dla siebie.

Pobierz lub odsłuchaj „Jazz For Idiots”:
https://SonyMusicPoland.lnk.to/JazzForIdiots

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama