Fot. Materiały prasowe

Jedno słowo… od Patryka Skoczyńskiego – nowy singiel

Patryk Skoczyński prezentuje singiel Jedno słowo.To kolejny po Domie i Ruchomym celu utwór zapowiadający debiutancki krążek artysty.

Jakie jest to jedno najważniejsze słowo dla artysty, dowiemy się, słuchając utworu, który, jak podkreśla sam Patryk, został zainspirowany jego własnymi doświadczeniami.

Piosenka Jedno słowo była inspirowana historią, którą sam przeżyłem. Gdy zobaczyłem jak, pomimo pragnień, paraliżujący potrafi być strach przed związkiem, przywiązaniem, strach przed miłością. Tą piosenką chciałem dać drugiej osobie poczucie, że ma we mnie oparcie, zapewnić, że razem możemy przezwyciężyć traumę i pokonać każdy lęk. Stworzyć bezpieczną przestrzeń, gdzie liczymy się tylko my.

Jedno słowo to nowoczesny, popowy utwór. Choć przesycony jest melancholijnym klimatem, wybrzmiewają w nim także mocniejsze rockowe dźwięki, które znamy już z wcześniejszych utworów Patryka. Muzykę do utworu skomponował sam Patryk we współpracy z Piotrem Siejką, a słowa do piosenki napisał Maciej Wasio.

Do utworu Jedno słowo powstał także klimatyczny teledysk, nagrany w nocnej, deszczowej scenerii. Patryk zabiera nas w nim w nieokreślony, amorficzny świat na pograniczu snów i jawy, w którym obserwuje sam siebie. Wspominając zwykłe, ale zarazem niezwyczajne sytuacje wypełnione obecnością drugiej osoby uświadamia nam, jak wielką siłę daje bycie razem. Za reżyserię i zdjęcia do klipu odpowiadał Piotr Smoleński.