Już jest nowa płyta Muse! Posłuchaj „Drones” na Orange Warsaw Festival

14430-L1009445 - S

8 czerwca ukazał się w Polsce siódmy studyjny album brytyjskiego tria Muse. Płyta nosi tytuł „Drones”. Anglicy będą promować materiał na trasie koncertowej, która obejmie również nasz kraj. Grupa będzie jedną z gwiazd Orange Warsaw Festival.

Album „Drones” wypełniło 12 piosenek, które Matt Bellamy, Chris Wolstenholme i Dominic Howard nagrali z legendarnym producentem Robertem Johnem „Muttem” Lange (m.in. „Back In Black” AC/DC), a stało się to w Vancouver, w The Warehouse Studio. Oprawę graficzną zaprojektował amerykański artysta Matt Mahurin, wcześniej pracujący między innymi dla U2, Metalliki, Alice In Chains.

„Drony to dla mnie metaforyczni psychopaci, którzy mogą bez konsekwencji zachowywać się jak psychopaci. Światem rządzą drony, które wykorzystują drony, aby uczynić z nas drony. Płyta jest dokumentacją podróży człowieka, od całkowitej utraty nadziei do indoktrynacji przez system, aby stać się kimś na kształt ludzkiej wersji drona, a potem do ucieczki człowieka od oprawców” – wyjaśnia koncept albumu Matt Bellamy.

Album „Drones” wypełniły następujące piosenki:

 

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

MUSE_DRONES-COVER-2400_S

 

Przypomnijmy, że Muse będzie gwiazdą tegorocznego Orange Warsaw Festival. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2015 roku na warszawskim Służewcu. Anglicy zaprezentują swój show ostatniego dnia.