Fot. Materiały prasowe

Karo Szczurowska i Antek Smykiewicz w utworze „Poranna”!

Karo Szczurowska w duecie z Antkiem Smykiewiczem. Muzycy znani z popularnego talent-show prezentują utwór „Poranna”.

Nagranie powstało latem tego roku. Finalistka 1. edycji  Voice Kids zaprosiła do współpracy starszego kolegę z pierwszej edycji Voice of Poland.  Co ciekawe, autorka muzyki i tekstu do piosenki, Paulina Romaniuk,  brała udział w IV edycji Voice of Poland. 

Do utworu „Poranna”  powstał klimatyczny teledysk, w którym udało się uchwycić i zatrzymać ostatnie słoneczne chwile mijających wakacji. Utwór jest zapowiedzią premiery debiutanckiej płyty Karo Szczurowskiej, która ukaże się już tej jesieni.

Poranna” to taka afirmacja pozstwynego myślenia. Powtarzajmy sobie, że każdy dzień może być dobrym dniem, jeśli tylko chcemy aby takim, się stał. Życie jest piękne i bardzo kruche, dlatego nie traćmy wiary w lepsze jutro. Możemy być kim chcemy. Może to zabrzmi naiwnie, ale na pewno nie chcę być niczyją kopią, chcę sama wyznaczać sobie cele i sprawdzać możliwości. Nie bronię się też przed pomocą starszych i bardziej doświadczonych. Dlatego chciałam, aby ta piosenka została zaśpiewana w duecie. Bo ważny jest w niej kontekst przyjaźni, wsparcia i motywacji. I Antek idealnie się w moim pomyśle odnalazł! Jestem zaszczycona, że przyjął moją propozycję współpracy. To jeden z najlepszych głosów męskich na naszej scenie. Nie bez znaczenia jest też porozumienie, jakie od razu między nami dało się wyczuć. Mam nadzieję, że da się też to wyczuć w samej piosence!

Karo Szczurowska

Nasze spotkanie zaaranżowali nasi menadżerowie, ale piosenka urzekła mnie od pierwszego odsłuchania. Nie miałem żadnych wątpliwości, aby się w ten projekt zaangażować. Zwłaszcza, że jesteśmy z Karo dziećmi tego samego talent show. Zarówno mnie, ja i jej, dał on dużo szczęścia i możliwości rozwoju. Cieszę się, ze mogłem stanąć obok Karo niczym starszy, niekoniecznie mądrzejszy (śmiech) kolega i wejść z nią w ten dialog, jakim jest „Poranna”. Byłem zachwycony jej dojrzałością i profesjonalizmem zarówno w studiu jak i na planie teledysku. To była piękna letnia przygoda i mam nadzieję, że ten klimat „Porannej” udzieli się naszym słuchaczom!

Antek Smykiewicz

Karo Szczurowska – kto to?

Karo Szczurowska to 17-letnia wokalistka, która zachwyciła swoim talentem widzów pierwszej edycji The Voice Kids. Po programie ukazały się jej dwa single: „Uwierz mi” i „Ponad wszystko”.17 lipca premierę miał klip do utworu „Czekam na znak, który sama napisała i skomponowała. Karo Szczurowska gra na skrzypcach i fortepianie. Uczy się w Krakowie w liceum ogólnokształcącym i marzy o tym, aby zostać lekarzem. Ale jednocześnie chce dalej rozwijać się jako wokalistka i kompozytorka. Jej debiutancki album w stylu pop i funk ukaże się jesienią tego roku.

Antek Smykiewicz – kto to?

Antek Smykiewicz to  popularny wokalista, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najciekawszych na naszej rodzimej scenie głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Laureat Żelaznej Twojej Twarzy w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo.   Jego debiutancki singiel „Pomimo Burz” na trzy miesiące po premierze uplasował się na pierwszym miejscu na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych (BMAT)! Otrzymał status DIAMENTOWEJ PŁYTY w kategorii „Muzyka Rozrywkowa”! Teledysk do singla odnotował oszałamiająca liczbę ponad 30 MILIONÓW wyświetleń. W 2016 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Antka Smykiewicza „Nasz Film”.