Kartki z „Pamiętnika” the small town kids i Faustyny Maciejczuk

The small town kids wypuszczają kolejny energetyzujący singiel pod szyldem FONOBO Label! Nowy utwór duetu nosi tytuł “Pamiętnik” i powstał we współpracy z charyzmatyczną reprezentantką młodego pokolenia polskiej sceny muzycznej – Faustyną Maciejczuk. Kawałek już teraz dostępny jest w serwisach cyfrowych oraz na kanale YouTube wydawcy.

Singiel “Pamiętnik” to efekt współpracy duetu the small town kids i Faustyny Maciejczuk. Młodzi artyści stworzyli wspólnie wyjątkowy projekt, który przenosi słuchacza do świata energetyzujących dźwięków. Piosenka jest doskonale wyważoną mieszanką charakterystycznego dla duetu świeżego i niezwykle elektryzującego brzmienia. Numer dopełnia nietuzinkowy wokal Faustyny, którym wokalistka hipnotyzuje słuchacza.

Singiel “Pamiętnik” ukazał się pod szyldem FONOBO Label. Autorem słów jest Filip Wojtal, który odpowiedzialny jest również za produkcję numeru oraz muzykę, którą stworzył wspólnie z Faustyną Maciejczuk i Michałem Świdrem. Piosence towarzyszy klimatyczne video, którego twórcami są Kacper Nowotniak i Piotr Kocanowski. Klip już teraz dostępny jest na kanale YouTube wydawcy. 

“Pamiętnik” to drugi singiel duetu wypuszczony we współpracy z FONOBO Label. Na zakończenie wakacji the small town kids wydali numer “Nascar”, będący nostalgicznym wspomnieniem minionego lata. 

the small town kids – kim są?

Duet the small town kids tworzą Filip Wojtal i Michał Świder – pochodzący z Polic młodzi artyści, których muzyczna współpraca rozpoczęła się od garażowego bandu coverowego i występów na szkolnych apelach oraz pokazach talentów. Na szczęście, ich licealna zajawka przerodziła się w nietuzinkowy projekt muzyczny, który cały czas zaskakuje swoją świeżością i odważnym podejściem do muzyki. Filip i Michał nie zamykają się w ramach jednego stylu. Czerpią z różnych gatunków i tworzą nieoczywiste zestawienia, które zostają w głowie na długo. Swoją debiutancką płytę – “Miasta Duże i Małe”, wydali jesienią 2020 roku. Teraz pracują nad swoim kolejnym wydawnictwem, które tym razem ukaże się pod szyldem FONOBO Label.

Faustyna Maciejczuk – kto to?

Faustyna Maciejczuk to buntowniczka z wyboru, od zawsze poszukuje w muzyce ekspresji i nie daje się zaszufladkować, równocześnie będąc poukładaną osobą. Artystka jest zarówno autorką tekstów, jak i muzyki. Lawiruje między gatunkami z pogranicza muzyki alternatywnej, poszukując własnego artystycznego wyrazu w niezależny sposób. W marcu 2021 roku wydała EP „Przebudzenie”, w której dźwiękami synth-popu apeluje, by żyć i napełniać się dziecięcą energią oraz ciekawością świata.