„Katarakta” – pierwszy klip Daniela Blooma z gościnnym udziałem Meli Koteluk

Katarakta” to pierwszy klip zapowiadający producencki album Daniela Blooma „Lovely Fear”, który ukaże się 16 października 2015. Do współpracy przy projekcie Bloom zaprosił takich artystów jak Mela Koteluk, Gaba Kulka, Tomek Makowiecki, Jon Sutcliffe (The Sulk), Marsija.

Teledysk do „Katarakty” został nakręcony w Kwidzynie i jego okolicach, min. we wsi Piekło i Podzamcze a także Warszawie. Malownicze rozlewiska Starej Wisły i wzgórza morenowe stały się tłem ucieczki głównej bohaterki klipu Ergony (Nastazja Gonera) przed złymi, postapokaliptycznymi istotami. Wojowniczka wykrada magiczny kamień z siedziby złych i na koniu przemierza magiczne pustkowia by dotrzeć w końcu do innego wymiaru, w którym znajdują się świetliste istoty. W teledysku zagrała również znana z filmu „Bejbi Blues” i „Nieulotne” Magdalena Berus, a także Mela Koteluk, która wcieliła się w rolę królowej obcych istot (płaszcz dla królowej zaprojektował i uszył Tomasz Ossoliński). W teledysku zagrały również zabytki z kwidzyńskiego muzeum, min unikatowa w skali europejskiej czaszka tura, która złowieszczo ozdobiła Dolinę Śmierci.

 

Reżyserem teledysku jest Klaudiusz Chrostowski, zdjęcia zrobili Michał Dymek i Michał Łuka. Za kostiumy odpowiedzialna była Zofia Komasa.

Daniel Bloom fot. Magda Wunsche (6)

Posłuchaj:

iTunes:

http://tinyurl.com/od6uoyf

Deezer:

http://tinyurl.com/q36eh69

Spotify:

http://tinyurl.com/okqjoez

WIMP:

http://tinyurl.com/qyu5egl

Tidal:

http://tinyurl.com/ovu8zke

 

Daniel Bloom od 20 lat tworzy muzykę elektroniczną do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Uznanie przyniosły mu  ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha – „Wszystko co kocham”, „Nieulotnych” przy których współpracował z Leszkiem Możdżerem i przede wszystkim nominowana do Orłów muzyka do „Tulipanów”. Przez lata z Jozefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (ex Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering.