Kolejne gwiazdy w Zatoce Sztuki!

Znamy prawie cały kulturalny rozkład jazdy na lato 2015 w Zatoce Sztuki. Do  długiej już listy artystów, którzy pojawią się w ciągu nadchodzących tygodni na scenie słynnego sopockiego Beach Baru, dołączyli ostatnio polscy wykonawcy. Rapowy zespół Afromental oraz hip-hopowy duet Fisz Emade, ulubieńcy krytyków i publiczności.

Afromental

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. 14 sierpnia na plażowej scenie Zatoki Sztuki w ramach Lotto Music zespół wystąpi z materiałem promującym najświeższy album “Mental House”, którym podkreśla swój niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Będziemy mogli zapewne usłyszeć charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

Bilety: https://www.biletomat.pl/imprezy/afromental-2234/?consumer_key=ks

FiszEmade

Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Ich ostatnia płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań muzycznych braci. Uznana przez wielu (np. „Gazetę Wyborczą”) za płytę roku, została również nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku (Elektronika / Indie / Alternatywa). Przez lata Fisz i Emade przyzwyczajali fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style. I tym razem nie zawiodą. 21 sierpnia dadzą koncert w ramach Lotto Music w Zatoce Sztuki Beach Club.

Bilety: https://www.biletomat.pl/koncerty/fisz-emade-2247/?consumer_key=ks

Sezon letni w Zatoce otworzy natomiast DJ Setem już 4 lipca Skin z zespołu Skunk Anansie. W kolejnych tygodniach na sopockiej scenie wystąpią między innymi francuska gwiazda popularnej muzyki klubowej Bob Sinclar, jamajski mistrz freestyle’u, reagge i popu Sean Paul, amerykański raper Tyga, polskie zespoły Hey i Curly Heads oraz kultowa islandzka grupa Gus Gus.

Bilety na wszystkie wydarzenia znajdziecie na Biletomat.pl: https://www.biletomat.pl/bilety/zatoka-sztuki/

Koncertowy kalendarz Zatoki Sztuki:
04.07 – Skin
10.07  – Kayah
17.07  – Bob Sinclair
23.07 – Sean Paul
25.o7 – Tyga
30.07 – Hey
06.08 – Curly Heads
13.08  – Gus Gus
14.08 – Afromental
21.08 – Fisz Emade