KOZAK SYSTEM & RED LIPS nowość „Kochaj i Żyj”

KOZAK SYSTEM album

Muzyczna randka Kozak System z Red Lips to wspólny utwór „Kochaj i Żyj”, który jest pierwszym singlem zapowiadającym najnowszy , drugi już album ukraińskiego zespołu w Polsce.

Do spotkania zespołów i pomysłu  nagrania wspólnego utworu doszło podczas ostatniego KFPP w Opolu , gdzie RED LIPS zdobył „SuperJedynkę”  a Kozak System był jako pierwszy w historii festiwalu zespołem z Ukrainy, który wystąpił w opolskim amfiteatrze – na specjalne zaproszenie Maryli Rodowicz i wykonał specjalnie na to wydarzenie  napisany utwór „ I warto czekać” .

Album „Kochaj i Żyj” trafi do sprzedaży 23.04 nakładem Lou&Rocked Boys.

Na najnowszym wydawnictwie zespołu pojawi się sporo grupa znakomitych polskich artystów od Maryli Rodowicz, Eneja , Megitza, Maleo po Rootzmans.

Kozak System określany jest przez ukraińskie media jako numer jeden z zespołów folk –rockowych na Ukrainie oraz ich najlepszym muzyczny towar eksportowy.

Muzyczna forma albumu to nadal charakterystyczny i niepowtarzalny „kozak rock” czyli miks takich stylów jak rock, ukraińska muzyka folkowa, reggae, ska. Na najnowszym wydawnictwie niespodzianką są także teksty napisane przez wybitnych ukraińskich współczesnych mistrzów pióra. Muzycy mówią, że album jest „do bólu szczery”. To zapis przeżyć i emocji związanych z wydarzeniami na Ukrainie.

Kozak System od pierwszego dnia protestów w Kijowie na Majdanie był zaangażowany w pomoc protestującym. Jest pierwszym zespołem, który zagrał koncert dla kilkusettysięcznego tłumu protestujących na Majdanie, a dziś ich koncerty stały się stałym elementem wydarzeń na Ukrainie. Zespół jest źródłem informacji i komentarzy związanych z wydarzeniami rozgrywającymi się na Majdanie dla opinii publicznej także poza granicami Ukrainy (m.in. w Polsce, USA). Album zawiera utwór „Brat za brata” nagrany z Darkiem Malejonkiem i grupą Enej, który stał się hymnem wydarzeń na Majdanie.

Skład zespołu tworzą :

Oleksandr Demianenko, Volodymyr Sherstiuk, Sergiy Borysenko, Sergiy Soloviy i  Ivan Lenyo.

Formacja ma w dorobku występy na m.in. Przystanku Woodstock, Life Festival Oświęcim i w programie „Must Be The Music”, trasy koncertowe w Europie Zachodniej, Kanadzie i USA.

W Polsce wiosną 2013 r. ukazała się debiutancka płyta „Shablia”.

Zapraszamy do zamawania pre-ordera już dziś na: http://punkshop.pl/produkt/kochaj_i_zyj,kozak_syst