Mad-Music.pl

Król przewija się przez Polskę!

Błażej Król wydał swój długo oczekiwany krążek kilkanaście dni temu – i na ten moment zbiera jedynie pozytywne opinie. Przewijanie na podglądzie promuje utwór całą ciszę/pokój nocny, a już wkrótce muzyk rozpocznie trasę koncertową. 

Płyta „Przewijanie na podglądzie” to dziewięć numerów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny, ale przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz perkusjonaliów, a retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne. Intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy: jest to z całą pewnością świetny przykład outsider music: muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków. Również jest to rzadka próbka insider popu: terminu dotychczas nieistniejącego, ale dojmująco potrzebnego do opisu równie szczerej jak filmowej, osobnej i uniwersalnej muzyki zawartej na Przewijaniu na podglądzie.

 

 

Król w kwietniu odwiedzi osiem miast: Katowice, Poznań, Lublin, Warszawę, Wrocław, Gorzów, Kraków i Gdańsk – bilety na koncerty już w sprzedaży. To nie jedyne plany koncertowe wokalisty: na ten moment wiadomo, że muzyk wystąpi na CoJestGrane24 Festival czy Olsztyn Green Festival.


Więcej:

Król na Facebooku

Avatar

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!