LANY – TOP 5

Kalifornijska formacja LANY wystąpi w warszawskiej Proximie już 20 lutego!

Z tej okazji specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie pięciu naszym zdaniem najlepszych kawałków tego zespołu.

Wybranie ich było niezwykle trudne! Niemal każda ich piosenka zasługuje na osobną pochwałę i naprawdę ciężko było się zdecydować. Ich twórczość to kawałek porządnego popu z niezwykle bogatą warstwą tekstową i świetnymi teledyskami . Polecamy przesłuchanie ich obu albumów i wybranie się na koncert! Na pewno nie pożałujecie.

5. ILYSB jest jedną z najbardziej pozytywnych piosenek grupy i jednym z pierwszych singli. Opowiada o miłości tak silnej, że aż boli serce. Wokalista – Paul śpiewa do swojej drugiej połówki o tym, że cały czas ma ją w głowie i w żaden sposób nie potrafi przestać o niej myśleć. Kawałek pochodzi z EP-ki Make Out i pojawił się także na debiutanckim self-titled albumie grupy.

„Oh, my heart hurts so good
I love you, babe, so bad, so bad”

4. If You See Her pochodzi z drugiej płyty i opowiada o rozstaniu, jak z resztą każda inna kompozycja na tym krążku. Wokalista przeżywa odejście ukochanej, która przecież obiecała mu być “na zawsze”, a jednak się wycofała. Paul nie może uwierzyć w swoją stratę , w to że miłość jego życia wyparła się uczuć i tak po prostu zniknęła.

„She said, „For life,” so I’m confused
How’d she turn it off so fast?”

3. Through These Tears to piosenka, która powstała w samochodzie. Paul opowiedział w jednym z wywiadów, że prowadził samochód i nagle zaczął płakać. Zatrzymał się, wyrzucił na papier wszystkie emocjei uzmysłowił sobie, że kiedyś w końcu wszystko będzie w porządku. Utwór opowiada o przede wszystkim o odpuszczaniu, ale także o tym że tak na prawdę nie do końca da się zapomnieć o drugiej osobie. Zawsze pozostaną pewne wspólne czynniki,takie jak piosenki czy miejsca, które będą do nas wracać na różne sposoby i trzeba nauczyć się sobie z tym poradzić.

„In the end I’m gonna be alright
But it might take a hundred sleepless nights
To make the memories of you disappear
But right now I can’t see nothing through these tears”.

2. Super Far to bardzo energiczny i porywający kawałek z pierwszej płyty, pomimo tego że jednocześnie ma dosyć smutny wydźwięk. Słysząc Super Far ciało zaczyna samo kołysać się do rytmu. Nogi same rwą się do tańca, oczywiście takiego jaki możemy oglądać w klipie. Utwór opowiada o toksycznym związku, w którym tylko jedna ze stron się stara, a druga ma to wszystko za nic.

“If this is love, I don’t want it”

 

1. Miejsce pierwsze to tytułowe Malibu Nights z drugiego albumu. Jest to najspokojniejszy i zarazem najsmutniejszy utwór z płyty. Zajmuje ostatnie miejsce na trackliście nie bez powodu, jest zwieńczeniem wszystkich emocji płynących z albumu, ukazuje cierpienie i bezradność wokalisty wobec sytuacji w jakiej przyszło mu się znaleźć. Jego delikatny wokal idealnie komponuje się z dźwiękami fortepianu. Na specjalną uwagę zasługuje teledysk, w którym Paul gra na przezroczystym pianinie stojącym na brzegu oceanu. Magia w czystej postaci.

“I got way too much time to be this hurt. Somebody help, it’s getting worse. What do you do with a broken heart? Once the light fades, everything is dark.”

           Gdzie: Klub Proxima w Warszawie

Kiedy: Środa 20.02

Bilety: 99 zł, do kupienia pod tym linkiem: https://www.ticketmaster.pl/event/lany-bilety/9777