LARKIN POE DLA POCZĄTKUJĄCYCH, CZYLI KILKA CIEKAWOSTEK O ZESPOLE

Już niedługo, bo 26 marca będziemy mieli okazję posłuchać na żywo sióstr Lovell, czyli Larkin Poe. Dziewczyny będą promowały swój czwarty studyjny album „Venom & Faith”. Z tej okazji zebraliśmy o nich kilka ciekawostek. Zapraszamy do lektury!

1. Zespół Larkin Poe pochodzi z USA, a dokładnie z Atlanty w stanie Georgia. Założycielkami są siostry – Rebecca oraz Megan Lovell.

2. Rebecca Lovell urodziła się 30 stycznia 1991 roku, a Megan Lovell 12 maja 1989 roku.

3. Przez swoje wyczuwalne południowo-amerykańskie melodie oraz gitarowe riffy często są nazywane „młodszymi siostrami Allman Brothers” (The Allman Brothers Band to amerykański zespół rockowy z lat 70′).

4. Chociaż Rebecca i Megan są pierwszymi profesjonalnymi muzykami w rodzinie, to również ich rodzice są bardzo muzykalni. Siostry wspominają, że w lekcje gry na skrzypcach i fortepianie wprowadziła je mama, kiedy miały 3/4 lata, a ich tata zapoznał je z klasyką rocka, czyli Pink Floyd, Led Zeppelin, Allman Brothers.

5. Rebecca i Megan rozpoczęły swoją muzyczną karierę w 2005 roku. Należały wtedy do zespołu Lovell Sisters, który założyły ze swoją najstarszą siostrą Jessicą. Po czterech latach działalności i wydaniu dwóch albumów grupa ogłosiła rozpad w grudniu 2009 roku. W styczniu 2010 roku Rebecca i Megan powołały do życia Larkin Poe.

6. Nazywa zespołu „Larkin Poe” imię pra-pra-pra-pra dziadka dziewczyn.

7. Mają na swoim koncie cztery albumy: wydany 24 sierpnia 2014 roku „Kin”, „Reskinned” z 18 marca 2016 roku. Album „Peach” ukazał się 29 września 2017 roku. Ostatnim wydawnictwem sióstr jest wydany 9 listopada 2018 „Venom & Faith”.

8. Siostry występowały z takimi zespołami i wykonawcami jak Elvis Costello, Conor Oberst oraz Keith Urban, zarówno jako support jak i dzieliły z wymienionymi scenę.

9. Larkin Poe wystąpiły na festiwalu Glastonbury w 2014 i 2016 roku. Po pierwszej wizycie na tym wydarzeniu brytyjski magazyn The Observer uznał zespół za „Największe odkrycie Glastonbury 2014”.

10. Inspiracją do powstania płyty „Venom & Faith” było życie w trasie, nagrywanie wideo z coverami, odkrywanie muzyki bluesowej i ogólne odkrywanie, co znaczy być w Larkin Poe. Tekst “By the alter with a rattlesnake, the venom and the faith” z utworu “Honey Honey” były inspiracją dla nadania tytułu płyty.

11. Obie siostry są w pełni zaangażowane w proces tworzenia każdej piosenki. Zawsze razem doszlifowują finalną wersję każdego utworu: instrumentalizację, poprawiają teksty, aranżacje i ogólny klimat nagrania. Mówią, że razem znajdują równowagę i balans.

12. Przez półtora roku Rebecca i Megan nagrywały filmiki z coverowanymi przez nie różnymi piosenkami. Jednymi z coverowanych utworów były „Sometimes” Bessie Jones oraz „Hard Time Killing Floor Blues” Skip James, które ostatecznie znalazły się na „Venom & Faith”.

13. W wielu filmikach z tej serii siostry noszą różne koszulki z rockowymi zespołami. W jednym z wywiadów przyznały, że uwielbiają ten typ odzieży i mają sporą kolekcję t-shirtów z zespołami.

14. Cover tradycyjnej amerykańskiej piosenki „John The Revelator” w wykonaniu Larkin Poe został wykorzystany w 13-nastym odcinku 3 sezonu serialu FOX TV – „Lucyfer”.

15. Będąc na trasie Megan i Rebecca zawsze dzielą pokój w hotelu. Żartobliwie wyznają, że nie mogą się od sobie oddalać na więcej niż trzy stopy (czyli czyli około 1 metr).