Mad-Music.pl

Legendarny DJ Fred Rister żegna się ze sceną.

„I Want A Miracle” to ostatni w karierze singiel walczącego z nowotworem Ristera.

Fred Rister, który jest laureatem Grammy, francuskim DJ, kompozytorem, producentem i przyjacielem Davida Guetty, zapowiedział premierę swojego ostatniego w karierze singla. Cały dochód uzyskany z jego sprzedaży trafi na cel charytatywny.

Klip do piosenki “I Want A Miracle“, w której gościnnie pojawiają się Sam Martin i Chris Willis, można obejrzeć poniżej.

Francuz zapowiedział, że cały dochód, uzyskany ze sprzedaży piosenki, zasili organizację Kidney Cancer Association, działającą w ponad 100 krajach, której głównym celem jest walka z nowotworem nerek. Nie był to przypadkowy wybór Frédérica Riesterera, jak naprawdę nazywa się twórca. Francuz przez ostatnie 30 lat walczył z 9 nowotworami, ale nigdy nie zaprzestał komponowania i nagrywania muzyki.

Rister wraz z Guettą są odpowiedzialni m. in. za takie przeboje jak: “Memories (ft. Kid Cudi)”“Without You (ft. Usher)”“Getting’ Over You (ft. Fergie & LMFAO)”“Little Bad Girl (ft. Taio Cruz & Ludacris)”“Club Can’t Handle Me (ft. David Guetta)” Flo Rida, czy “When Love Takes Over (ft. Kelly Rowland)”. Ta ostatnia piosenka została nagrodzona Grammy, a “Billboard” uznał ją za najlepszą dance-popową kolaborację wszech czasów. Fred i David wyprodukowali też hit The Black Eyed Peas z 2009 roku, zatytułowany “I Gotta Feeling”, który wyróżniono Grammy.

Wkład Freda Ristera w muzykę elektroniczną i taneczną niebawem doczeka się hołdu w postaci filmu dokumentalnego. Wiadomo już, że w obrazie znajdą się wywiady z Davidem Guettą, a także z Willem.I.Am  z Black Eyed Peas.

Karolina Kosiba

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama