Mad-Music.pl

Lucy Rose zapowiada nowy album! Premiera „Something’s Changing” 14 lipca

Album Something’s Changing, który zwiastuje singiel „Floral Dresses” to  już trzecia płyta w dorobku Lucy Rose.  Płyta powstała pod okiem producenckim Tima Bidwella, do którego artystka dotarła przez wspólnych znajomych, w domowym studio Bidwella – miejscu idealnie pasującym do niezwykle intymnych piosenek. Co tydzień Lucy podróżowała pociągiem na nagrania do ihton. Cała płyta powstała dokładnie w 17 dni z udziałem basisty Bena Danielsa, a także perkusisty Chrisa Boota. Gościnnie na płycie pojawiają się też Elena Tonra z Daughter, Marcus Hamblett I Matthew z Bear’s Den, Emma Gatrill z the Atlas , a także The Staves.

Materiał został napisany po powrocie z południowoamerykańskiej trasy artystki. „Piosenki powstały dosyć naturalnie po powrocie z tej podróży,  kiedy świetnie się czułam i wiele się o sobie nauczyłam. Właściwie nigdy w życiu nie czułam się lepiej. Było wiele poszukiwań, ale też sporo odkryć, co również trafiło na tę płytę” – wyznaje Lucy Rose.

Płycie będzie towarzyszyła trasa koncertowa Worldwide Cinema Tour, podczas której artystka zaprezentuje swój dokument opowiadający o wspomnianej zeszłorocznej trasie koncertowej po Ameryce Południowej. Cała trasa była dosyć spontanicznym przedsięwzięciem zorganizowanym samodzielnie przez Lucy oraz jej niezwykle oddanych południowoamerykańskich fanów. Film jest pamiętnikiem z trasy, która stała się wielką inspiracją przy tworzeniu nowej płyty Something’s Changing.  Przez 2 miesiące Lucy przemierzyła  z gitarą i plecakiem Ekwador, Peru, Chile, Argentynę, Paragwaj, Urugwaj, Brazylię i Meksyk, grając darmowe koncerty i zakochując się od nowa w muzyce.

21 kwietnia tego roku artystka pojawi się w Polsce, w Poznaniu, w ramach festiwalu Enea Spring Break, gdzie wystąpi z akustycznym setem.

POSŁUCHAJ/POBIERZ UTWÓR „FLORAL DRESSES”:
https://UmusicPL.lnk.to/YvM-9

 

Floral Dresses – Lucy Rose

Watch Floral Dresses by Lucy Rose online at vevo.com. Discover the latest music videos by Lucy Rose on Vevo.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!