Okładka singla/Materiały prasowe

Mabel szuka chłopaka w nowym singlu „Boyfriend”

Tuż po triumfie na BRIT Awards w kategorii Najlepsza brytyjska artystka, Mabel prezentuje nowy, przebojowy singiel „Boyfriend”.

„Boyfriend” to kolejna petarda od Mabel. Do tej pory wokalistka podbiła listy przebojów singlami „Don’t Call Me Up”, „Mad Love” czy „God is a Dancer” ft. Tiesto. Wszystko wskazuje na to, że „Boyfriend” pójdzie w ślady wyżej wymienionych. Do kawałka powstał teledysk, który można obejrzeć tutaj:

Autorami kawałka są Mabel, Steve Mac oraz Camille Purcell – trio odpowiedzialne za poprzednie hity artystki, „Don’t Call Me Up” i „Mad Love”. „Boyfriend” to hymn girl power na 2020 rok – piosenka opowiada o tym, że jeśli kobieta potrzebuje faceta, to tylko na własnych warunkach. Utwór jest pierwszym oficjalnym solowym singlem Mabel od premiery albumu „High Expectations”.  W międzyczasie artystka wydała jeszcze duet z Tiesto („God is a Dancer”) oraz świąteczną piosenkę „Loneliest Time of the Year”.

Dzień po triumfie na BRIT Awards – dodajmy, 30 lat po tym, gdy jej mama Neneh Cherry odbierała nagrodę w tej samej kategorii – Mabel skończyła 24 lata. Artystka jest obecnie jedną z najbardziej liczących się sił w brytyjskim popie. W 2015 udostępniła kawałek „Know Me Better” na platformie Soundcloud. Zaledwie cztery lata później wokalistka mogła pochwalić się najbardziej dochodowym singlem kobiecym w UK („Don’t Call Me Up”; do pierwszej dziesiątki trafiło także „Mad Love”). Łącznie Mabel sprzedała ponad milion singli w samej Wielkiej Brytanii, a jej katalog przekroczył miliard streamów na całym świecie. „High Expectations” zebrało bardzo dobre recenzje i zadebiutowało na trzecim miejscu listy sprzedaży.

Mabel jest obecnie w trakcie headlinerskiej trasy po Wielkiej Brytanii. Latem tego roku wystąpi na najważniejszych festiwalach, m.in. Lovebox, Parklife, Primavera Sound czy Reading & Leeds.