Mela Koteluk na płycie Skorupa i duetu JazBrothers! Album już w przedsprzedaży

Skorup_&_JazBrothers_-_Ludzie_chmur_[front_okladki_plyty_do_promocji,_projekt_-_Greg_Bobrowski].jpg

Na sklep.maxflo.pl można zamawiać już „Ludzi chmur”, piąty i – jak się okazuje – dwupłytowy album Skorupa. Za jego produkcję odpowiada duet JazBrothers. Wśród gości pojawia się m.in. jedna z najlepszych artystek ze świata alternatywy, Mela Koteluk. Premiera krążka 27.11. Prezentujemy okładkę, tracklistę i więcej szczegółów!

Choć w sklepach album pojawi się dopiero 27.11, można zapewnić sobie jego obecność
na półce (a najlepiej w odtwarzaczu) dzień przed premierą. Do tego można liczyć na autografy artystów, niepublikowane dotąd, ekskluzywne nagranie Skorupa, niższą cenę i gadżety MaxFlo. Wystarczy zamówić „Ludzi chmurw preorderze (przedsprzedaży) na stronie sklepu internetowego wydawcy płyty, MaxFloRec (http://goo.gl/6uD0hu).

Wiadomo już oficjalnie, że wydawnictwo będzie dwupłytowe. Artyści, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów, do standardowej płyty postanowili dołączyć krążek z instrumentalami. Album zawierać będzie więc 14 premierowych numerów i 14 towarzyszących im, premierowych bitów. 16.11 wieczorem Skorup i bracia Jaz odkryli też kolejne karty premiery – na MaxFloRecTV zaprezentowali 3. utwór ze wspólnej płyty. Do „Zagubionej autostrady” i „Drzewa” dołączyli tytułowi „Ludzie chmur”.

 

„Ludzie chmur” to tytułowy utwór z płyty, który wprowadza w klimat hip-hopowych, spokojnych bitów i mocno wyeksponowanych sekcji rytmicznych. To właśnie one, jak i technika oparta na sprytnie pociętych i świetnie wybranych samplach oraz ciekawy groove urzekły Skorupa w twórczości duetu JazBrothers.

Autorem okładkowej ilustracji jest Greg Bobrowski. Powyższą animację z jej użyciem stworzył Wojciech „Koksny” Górny. Jeśli jesteście ciekawi kolejnych eksperymentów Skorupa z flow i nowych numerów z „żywymi” instrumentami, już dziś możecie zarezerwować egzemplarz „Ludzi chmur” (kliknij, aby zamówić: http://goo.gl/6uD0hu).

Na sklep.maxflo.pl czytamy, że nad brzemieniem krążka czuwał DJ Eprom. Z podanej do publicznej wiadomości tracklisty wynika, że na płycie obecna będzie m.in. Mela Koteluk. Pojawi się ona w utworze pt. „Chłodny front”. Poza nią w powstanie albumu zaangażowali się także goście polskiej sceny jazzowej. Pełny spis utworów prezentujemy poniżej:

 1. „Powrót króla”
  trąbka: Jarosław Spałek
 2. „Tylko tyle”
  saksofony: Paweł Piec, skrecze: DJ Eprom
 3. „Chłodny front” (ft. Mela Koteluk)
  gitara, klawisz: Tomasz Krawczyk, trąbka: Jarosław Spałek
 4. „Unikatowy folklor”
  skrzypce: Tomasz Mucha, skrecze: DJ Hopbeat
 5. „Ludzie chmur”
  skrzypce: Tomasz Mucha, ewi: Wojciech Front
 6. „Nie pytamy o drogę” (ft. Mademoiselle Carmel)
  trąbka: Jarosław Spałek
 7. „El Prezidente” (ft. Polo, Jarosław Spałek)
  trąbka: Jarosław Spałek
 8. „Drzewo”
  wokal: Marta Florek, skrzypce: Tomasz Mucha
 9. „Jak to się nazywa”
  ewi: Wojciech Front, trąbka: Jarosław Spałek, skrecze: DJ Hopbeat
 10. „Stary Funk”
  wokal: Marta Florek, trąbka: Jarosław Spałek
 11. „Zagubiona autostrada”
  skrecze: DJ Hopbeat
 12. „Skrzypek na dachu”
  skrzypce: Tomasz Mucha, skrecze: DJ Roka
 13. „Daj długopis”
  saksofony: Paweł Piec, skrecze: DJ HWR
 14. „Światło w tunelu”
  saksofony: Paweł Piec, skrecze: DJ Bambus

 

Patronat medialny nad płytą sprawują: Interia, AllAboutMusic.pl, CGM.pl, „Freestyle”, Popkiller.pl, Akademickie Radio Kampus, portal RapDuma, TVP Katowice i T-Mobile Music. Mecenatem objęła ją Legalna Kultura. Wyłącznym dystrybutorem fizycznej wersji krążka jest firma MyMusic Group.

Dwa lata temu recenzując na łamach Interii „Piękną pogodę”, poprzedni album Skorupa, Daniel Wardziński napisał: „Potrafi zarapować prosto, z długą pauzą dodającą impetu słowom, ale również kiedy rozpędza się i rzuca więcej treści, prezentuje się przejrzyście
i ciekawie. (…) Wszystkie dotychczasowe materiały Skorupa przekonywały, że jest postacią unikatową, niepodrabialną i niezwykle pozytywną, szczególnie w scenerii polskiej sceny rap”. Jaki będzie Skorup na „Ludziach chmur”? Dowiemy się już 27.11.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)