Fot. Materiały prasowe

Mery Spolsky alepuje – „każda dziewczyna ma wierzyć w siebie”. Nowy klip już w sieci!

Mery Spolsky przypomina wszystkim dziewczynom, aby wierzyły w siebie i swoje możliwości. Do sieci trafił właśnie wyreżyserowany z rozmachem teledysk do pochodzącego z albumu „Dekalog Spolsky” utworu „Sorry from the mountain”. Klip powstał w ramach projektu Szkoła Teledysków.

Dziewczyna jest jak góra. Ma wzloty i upadki, różne kształty, wzniesienia i doły. Czasem jest bardzo pewna siebie i patrzy na świat z góry, a czasem topi się cała w smutkach. Budzi podziw, kusi by ją zdobyć, choć nie jest dostępna dla każdego. W utworze „Sorry from the mountain” mówię o tym, że „każda dziewczyna ma wierzyć w siebie” i przypominam o dbaniu o zdrową głowę – to ważne, aby zdobywać szczyty (Przykazanie nr 4 z albumu „Dekalogu Spolsky”: Czcij głowę swoją).

Klip jest efektem niesamowitej współpracy ze zdolnymi ludźmi ze Szkoły Teledysków, którzy spełnili moje marzenie o stworzeniu symbolicznej „świątyni spolsky”, w której czci się zdrową głowę i kobiecą energię. Ten temat jest dla mnie szczególnie ważny w obecnych czasach izolacji i walki o prawa kobiet. Także… z góry sorry, ale DZIEWCZYNY GÓRĄ!

Mery Spolsky

Po utworach „FAK”, „Bigotka” i „Mazowiecka Kiecka”, to czwarty singiel z drugiego albumu artystki zatytułowanego „Dekalog Spolsky”, który doczekał się teledysku. Klip powstał w ramach projektu Szkoła Teledysków, w trakcie którego młodzi filmowcy po serii wykładów i warsztatów realizują trzy teledyski dla znanych artystów. Nad pracami 12 osobowej ekipy realizującej klip dla Mery Spolsky czuwał reżyser Roman Przylipiak. Zorganizowany przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych Plaster projekt współfinansowany jest przez miasto stołeczne Warszawa. Do tej pory w ramach 8 edycji Szkoły Teledysków powstało ponad 20 prac. Wśród wykonawców, dla których zrealizowano klipy, znaleźli się m.in: Vienio, Bovska, Solar Białas, Sonar, Sound and Grace, Sorry Boys, Bedoes.  

Fot. Materiały prasowe

Najbardziej fascynująca przy tym projekcie była energia i zapał grupy, to się nie zdarza w takim wymiarze na co dzień. Sam plan też należał do spektakularnych – ogromna lokacja, tancerki, ponad 50 osób na planie… grupa poradziła sobie lepiej niż dobrze z tym ogromem zadań – jestem z nich dumny

mówi Roman Przylipiak, opiekun grupy

To co mnie cieszy najbardziej, to fakt, że pracowałam przy teledysku do piosenki niosącej ważne przesłanie. Jestem zaszczycona, że mogliśmy zrobić klip, który nie tylko ma być wizualnie przyjemny, ale niesie też za sobą jakieś hasło, z którym wszyscy się utożsamiamy i mamy możliwość posłać je dalej w świat. Mam nadzieje, że słowa Mery się ziszczą i „każda dziewczyna, będzie wierzyła w siebie

mówi Ola Hulbój z działu reżyserii
Fot. Materiały prasowe

Wiele wspaniałych osób przyłączyło się do zrealizowania projektu, włożyły w to całe serce i myślę, że to widać w klipie do „Sorry from the mountain”

dodaje Ewa Górniak, kierowniczka produkcji

W dniu premiery teledysku Mery Spolsky zachęca wszystkie dziewczyny do wzięcia udziału w akcji #KAŻDADZIEWCZYNAMAWIERZYĆWSIEBIE. Wyzwanie polega na udostępnianiu przez dziewczyny i kobiety na Insagramie zdjęć innych dziewczyn i kobiet, które cenią i podziwiają wraz z informacją, co stanowi o ich wyjątkowości.

Niech media społecznościowe, w tym zalewie mrocznych doniesień, rozjaśnią zdjęcia inspirujących i silnych dziewczyn

dodaje Mery
Fot. Materiały prasowe