Międzynarodowa premiera płyty „AURA” datowana jest na 14 kwietnia 2015 roku. Na koncert premierowy w Polsce zespół zaprasza 12 kwietnia o godzinie 19.00 do Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie.

RGG 2, photo Gosia Frączek

Już wkrótce premiera płyty, na którą długo czekali fani jazzu – nakładem prestiżowej wytwórni OKeh Records oraz Sony Music Entertainment do sprzedaży trafia wreszcie album zespołu RGG – „Aura”. Wstępnie planowany na jesień 2014 materiał ujrzy światło dzienne już 14 kwietnia b.r. nie tylko w Polsce, ale na arenie międzynarodowej, gdzie trio RGG zdobywa coraz większą popularność.  Będzie to już siódma pozycja w dyskografii zespołu.

RGG tworzą: Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja

Początki wytwórni OKeh Records, wydawcy albumu „Aura”, sięgają 1918 roku – w tym roku w Ameryce założył ją Otto K.E. Heinemann. Historyczne nagrania spod znaku OKeh firmują nazwiska: Louisa Armstronga, Bixa Beiderbecke, Errolla Garnera, Counta Basiego, Dukea Ellingtona, Ahmada Jamala. W obecnym katalogu wytwórni znajdują się wybitni artyści: Sonny Rollins, Dave Holland, Bill Frisell, Nills Petter Molvaer, Jeff Ballard, John Medeski, David Sanborn, Michel Camilo, The Bad Plus.

„Muzyka RGG jest muzyką dla odbiorców aktywnych” – tak sami członkowie zespołu charakteryzują swoją twórczość. I rzeczywiście – muzyka RGG sprawia najwięcej przyjemności wtedy, kiedy zaangażujemy się w jej słuchanie. Dopiero wówczas otwierają się przed nami krajobrazy wyczarowane przez to niezwykłe fortepianowe trio. Niezwykłe, gdyż przez 13 lat istnienia udało mu się stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Nie słuchamy fortepianu z towarzyszącą mu sekcją rytmiczną, ale trzech równouprawnionych muzyków, wspólnie snujących jedną muzyczną opowieść.

RGG_Aura cover

Najnowsza,  płyta zespołu zatytułowana „AURA” zawiera wyjątkowe interpretacje znanych już utworów (jedną z nich zaaprobował osobiście Peter Gabriel!) a także oryginalne kompozycje zespołu. To synteza dotychczasowych doświadczeń tria, a jednocześnie krok w nowym kierunku. Pomogło w tym otwarcie się muzyków na inspiracje płynące z różnych światów: muzyki sakralnej,  klasycznej i popularnej. Wszystko w całość wiąże tytułowa „aura”, wprowadzająca słuchacza w niepowtarzalny nastrój.

www.rggtrio.com
www.facebook.com/rggtrio

http://www.okeh-records.com/

Źródło: Sony Music