Modern Talking – reaktywacja zespołu, nowa płyta i trasa koncertowa.

MODERN_KV_600px_new

Jak poinformowali wczoraj wieczorem przedstawiciele Kancelarii reprezentujących Dietera Bohlena i Thomasa Andersa obaj artyści podjęli decyzję o reaktywacji grupy Modern Talking.

„Zarówno Thomas, jak i Dieter z wielką radością podjęli decyzję o wznowieniu działalności zespołu. Od dłuższego czasu muzyczny świat oraz fani artystów spekulowali na temat powrotu Modern Talking na muzyczna scenę. Decyzja obu artystów przecina te domysły. Mogę z dumą ogłosić, że legenda powraca” – powiedział Sebastian Raabe. „Już w czerwcu odbędzie się pierwszy koncert grupy w oryginalnym składzie, nowy album Modern Talking zatytułowany „Return to Forever” ukaże się we wrześniu tego roku.”

Obecny na spotkaniu Dieter Bohlen powiedział: „Od dłuższego czasu myśleliśmy nad powrotem, nowym albumem i wspólną trasą z Thomasem pod szyldem Modern Talking. Tysiące maili, które dostajemy od fanów czekających na nowe piosenki Modern Talking, bardzo ciepłe przyjecie rocznicowego albumu „30” oraz trzy dekady wspólnych przeżyć spowodowały, że podjęliśmy tę decyzję. Nasz pierwszy koncert odbędzie się 21 czerwca w Berlinie – dokładnie 12 lat od naszego pożegnalnego występu, który odbył się w tym samym miejscu.”

„W lipcu ruszamy z serią europejskich koncertów. Będzie ich w sumie 30, odwiedzimy osiemnaście krajów i zaśpiewamy dla milionów naszych fanów” – powiedział Thomas.

Fanów grupy, których u nas nie brakuje  z pewnością ucieszy wiadomość, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w którym odbędzie się koncert reaktywowanego Modern Talking.

Nowy album Modern Talking „Return to Forever” zapowiadany jest jako dwupłytowe wydawnictwo. Na pierwszym krążku pojawi się czternaście zupełnie nowych kompozycji Dietera i Thomasa, na drugim krążku znajdzie się  szesnaście ich największych przebojów, które wspólnie z nimi wykonają m.in.: Sandra, Eric Singleton (znany ze współpracy z Modern Talking przy albumie „Back for Good” z 1998 roku), Lane McCray (z duetu La Bouche), DJ Bobo i wielu innych. Premiera wydawnictwa zapowiadana jest na 1 września tego roku. Nad produkcją płyty czuwać będzie legendarny producent  Luis Rodriguez.

Pierwszy singiel zespołu zatytułowany „Back to the Future” trafi do stacji radiowych jeszcze przed wakacjami.

Źródło: Sony Music