Mireille Mathieu wystąpi w Warszawie w ramach trasy „Made in France”

„Urodziłam się, żeby śpiewać“

Legenda francuskiej piosenki Mireille Mathieu ponownie odwiedzi Polskę.

Miłośnicy pięknego głosu oraz francuskiego szyku legendarnej gwiazdy z niecierpliwością czekają na jej koncert w Polsce. Mireille Mathieu wystąpi 5 marca 2020 roku na warszawskim Torwarze, w ramach europejskiej trasy koncertowej pod tytułem „Made in France”.

Warszawa, 22 lutego 2019 r.

Legendarna, francuska piosenkarka już kilkukrotnie odwiedzała Polskę i zawsze była witana bardzo gorąco przez swoich polskich fanów. „To ogromna przyjemność ponownie móc gościć Mireille Mathieu w Polsce. Zawsze dla nas i wszystkich fanów była legendą, symbolem Francji i jej kultury, niezwykłą ambasadorką pięknej muzyki oraz emanacją elegancji i francuskiego szyku. Jesteśmy przekonani, że zapraszając Mireille Mathieu robimy wyjątkowy prezent ogromnej rzeszy polskich fanów Mireille“ – powiedziała Anna Czerniejewska z firmy JVS Group, organizatora koncertu.
Mireille Mathieu zasłynęła na przełomie lat 60. i 70. takimi utworami jak „Acropolis Adieu”, „Paris un
tango”, „Santa Maria de la mer”. Przez niektórych określana jako druga Edith Piaf, śpiewa m.in. po francusku i niemiecku.
Śpiewała w duetach z: Dalidą, Paulem Anką, Barrym Manilowem, Plácido Domingo, Deanem Martinem, Charles'em Aznavourem oraz Tomem Jonesem. Wystąpiła w ponad 11 krajach, była laureatką wielu nagród festiwalowych, wydała ponad 100 albumów i nagrała ponad 1200 piosenek. W roku 1999 otrzymała Order Legii Honorowej – w swoim rodzimym kraju uznawana jest za symbol i ambasadorkę francuskiej kultury.
Utrwaliła w świadomości słuchaczy charakterystyczny wizerunek sceniczny – prosta, klasyczna grzywka oraz niebanalne, eleganckie kostiumy stały się jej znakiem rozpoznawczym. Swojej twarzy użyczała także Mariannie – słynnemu francuskiemu symbolowi.
Wciąż jest aktywna zawodowo – śpiewa, koncertuje, wydaje nowe płyty, gości w programach radiowych i telewizyjnych całego świata.
Mireille ciągle doskonali swój warsztat wokalny pod opieka Jeannine Reiss, nauczycielki śpiewu legendarnej Marii Callas i innych gwiazd opery. Zdobywa nowe pokolenia słuchaczy, a jej życiowym mottem może być tytuł jednej z piosenek: „Je suis nee pour chanter” – „ Urodziłam się, żeby śpiewać.”

Podczas jedynego, polskiego koncertu zorganizowanego w Warszawie, Mireille Mathieu zaprezentuje najsłynniejsze piosenki z jej długiej kariery oraz nowo nagrane utwory z albumu „Mes Classiques“ Mireille Mathieu “Made in France”

Warszawa 2020
5 marca 2020 r., COS Torwar, Łazienkowska 6A, 00-449 Warszawa
Organizator: JVS Group Sp. z o.o.
Więcej informacji: www.jvsgroup.cz/pl oraz www.facebook.com/jvsgrouppl
Bilety dostępne na: www.ebilet.pl / www.eventim.pl

JVS Group

JVS Group należy do czołówki firm specjalizujących się w zarządzaniu imprezami, produkcji, reklamie oraz komunikacji marketingowej. Oferujemy kompleksowy, „szyty na miarę” pakiet usług począwszy od strategicznego i kreatywnego planowania, poprzez realizację aż po finalizację procesu produkcyjnego, jak również promocję i reklamę.
Naszym głównym celem jest sprostanie oczekiwaniom naszych Klientów oraz satysfakcja publiczności.
JVS Group Czechy została utworzona w 2000 roku. Dynamiczny rozwój zapewnił jej w krótkim czasie wiodącą pozycję na rynku i z czasem przeobraziła się w zintegrowaną agencję reklamową, osiągając pozycję lidera na rynku.
Dzięki stałej realizacji projektów, jesteśmy jedną z czołowych agencji imprezowo- marketingowo-promocyjnych na czeskim rynku. Zapewniamy najwyższą jakość usług zarówno w Czechach jak i za granicą.

*Źródło: materiały prasowe organizatora