Nico Santos – nowy singiel i szczegóły debiutanckiej płyty!

Nico Santos, autor przebojów „Rooftop“ oraz „Safe“, zaprezentował nowego singla: „Oh Hello“. Ale to nie koniec niespodzianek – artysta ogłosił również szczegóły debiutanckiego albumu „Streets of Gold“.

„Streets of Gold“, debiutancki album Nico Santosa, ukaże się 12 października. Już dziś można posłuchać kolejnego singla, „Oh Hello“:

25-letni Nico Santos od dawna współpracuje z najważniejszymi nazwiskami niemieckiego popu. Komponował m.in. dla Helene Fischer, Leny, Robina Schulza czy Sarah Connor. Współtworzył albumy Shindy i Bushido. Jego wspólny utwór „Home“ z Topic dotarł na szczyt niemieckiego Airplaya. Solowe utwory „Rooftop“ oraz „Safe“ odniosły olbrzymi sukces, także w Polsce.

Debiutancki solowy album Nico to, jak przyznaje sam artysta, jego „muzyczny pamiętnik prowadzony od 2014 roku“. Jedną z największych inspiracji przy nagraniach był Król Popu:

Michael Jackson powiedział kiedyś: uczyłem się wyłącznie od najlepszych – Jamesa Browna, Donny’ego Hathawaya, Stevie Wondera. A ja uczyłem się od Jacksona. Niedawno przesłuchałem wiele jego kawałków, ale w wersji z wyizolowanym wokalem. Usłyszałem, jak podczas nagrań tańczył, pstrykał palcami, klaskał, a w międzyczasie nagrywał wokale. Biła z tego niesamowita wolność, a muzyka w nagraniach studyjnych trochę to maskowała. To było dla mnie bardzo pouczające doświadczenie. Od tej pory czuję zdecydowanie większą wolność w trakcie nagrań.
-Nico Santos

„Streets of Gold“ to zbiór piosenek o miłości, zazdrości, tożsamości, autentyczności, dumie, prawie ulicy i nocnych historiach z miasta. Utwory wymykają się klasyfikacjom gatunkowym, zgrabnie balansując pomiędzy rockiem, hip-hopem, neo soulem, popem i r&b. Nico Santos należy do artystów, który nie lubi być wkładany do jednej szuflady.

Premiera „Streets of Gold“ już 12 października!