Okładka/Materiały prasowe

Nico Santos wydał drugi album

W serwisach cyfrowych pojawił się nowy album niemieckiego artysty. Krążek zatytułowany po prostu „Nico Santos” zawiera takie single jak „Better” ft. Lena, „Play with Fire”, „Like I Love You” ft. Topic czy „Nothing to Lose” ft. ToTheMoon.

Początkiem nowego rozdziału w karierze artysty był wydany w listopadzie 2019 singiel „Play with Fire”, w którym usłyszeliśmy mocną deklarację: „Jestem piromanem, to niebezpieczne / Ty masz kłopoty wypisane na twarzy / (…) / Jestem jak benzyna / Ty podpalasz zapałkę”. Do „Like I Love You” Santos zaprosił rozchwytywanego producenta o pseudonimie Topic. Artyści mieli już okazję wielokrotnie współpracować, a ich wspólny kawałek „Home” z 2015 okazał się prawdziwym hitem. „Like I Love You” to opowieść o tym, co byłoby, gdyby nasz były partner bardzo szybko znalazł sobie nowy obiekt zainteresowań.

Na krążek „Nico Santos” trafiło 11 utworów o uczuciach, pokusach, ale i o stracie. Nico śpiewa o wielkiej miłości zakończonej łzami, o tęsknocie, wspólnych wspomnieniach, zazdrości, wątpliwościach, nowych początkach i zabawie ogniem. Choć wokalista ma dopiero 27 lat, potrafi bardzo dojrzale opowiadać o emocjach. Oddajemy głos artyście:

Nico Santos

Nie chodzi tylko o słowa. Muzyka jest zawsze bardzo istotna. Jestem dumny, że udało mi się dać każdemu kawałkowi wyjątkowy, niepowtarzalny muzyczny sznyt – w harmonii z muzykami. Dużo eksperymentowaliśmy, nie chcieliśmy, aby poprzednie sukcesy wybiły nas z rytmu. Chciałbym podkreślić szczególne znaczenie piosenki „Walk in Your Shoes”: napisałem ją o moim najlepszym przyjacielu, który zginął w wypadku, gdy obaj mieliśmy 15 lat. Przez dekadę zastanawiałem się, w jaki sposób mogę go uczcić w piosence. Pewnego dnia w studiu wpadliśmy na linijkę „Chciałbym, byś mógł mnie usłyszeć / Może tak jest”. Wtedy wiedziałem, że to musi być to.

Nico Santos jak zwykle zachwyca swoim głosem. Nowoczesna produkcja z elementami hip-hopu, R&B i soulu idealnie dopełnia mocny wokal artysty. Tu nie ma miejsca na fałszywe nuty – słyszymy człowieka, który wiele przeszedł w życiu i potrafi opowiedzieć o tym w uniwersalny sposób.

Nico Santos brał udział w „The Voice of Germany” i „Song meinen Song”. Współtworzył ścieżkę dźwiękową do filmu „Fuck You Göthe 2”. Debiutował albumem „Streets of Gold”. Jego dotychczasowy katalog ma ponad 500 mln streamów.