Mad-Music.pl
Okładka/Materiały prasowe

Nico Santos wydał drugi album

W serwisach cyfrowych pojawił się nowy album niemieckiego artysty. Krążek zatytułowany po prostu „Nico Santos” zawiera takie single jak „Better” ft. Lena, „Play with Fire”, „Like I Love You” ft. Topic czy „Nothing to Lose” ft. ToTheMoon.

Początkiem nowego rozdziału w karierze artysty był wydany w listopadzie 2019 singiel „Play with Fire”, w którym usłyszeliśmy mocną deklarację: „Jestem piromanem, to niebezpieczne / Ty masz kłopoty wypisane na twarzy / (…) / Jestem jak benzyna / Ty podpalasz zapałkę”. Do „Like I Love You” Santos zaprosił rozchwytywanego producenta o pseudonimie Topic. Artyści mieli już okazję wielokrotnie współpracować, a ich wspólny kawałek „Home” z 2015 okazał się prawdziwym hitem. „Like I Love You” to opowieść o tym, co byłoby, gdyby nasz były partner bardzo szybko znalazł sobie nowy obiekt zainteresowań.

Na krążek „Nico Santos” trafiło 11 utworów o uczuciach, pokusach, ale i o stracie. Nico śpiewa o wielkiej miłości zakończonej łzami, o tęsknocie, wspólnych wspomnieniach, zazdrości, wątpliwościach, nowych początkach i zabawie ogniem. Choć wokalista ma dopiero 27 lat, potrafi bardzo dojrzale opowiadać o emocjach. Oddajemy głos artyście:

Nico Santos

Nie chodzi tylko o słowa. Muzyka jest zawsze bardzo istotna. Jestem dumny, że udało mi się dać każdemu kawałkowi wyjątkowy, niepowtarzalny muzyczny sznyt – w harmonii z muzykami. Dużo eksperymentowaliśmy, nie chcieliśmy, aby poprzednie sukcesy wybiły nas z rytmu. Chciałbym podkreślić szczególne znaczenie piosenki „Walk in Your Shoes”: napisałem ją o moim najlepszym przyjacielu, który zginął w wypadku, gdy obaj mieliśmy 15 lat. Przez dekadę zastanawiałem się, w jaki sposób mogę go uczcić w piosence. Pewnego dnia w studiu wpadliśmy na linijkę „Chciałbym, byś mógł mnie usłyszeć / Może tak jest”. Wtedy wiedziałem, że to musi być to.

Nico Santos jak zwykle zachwyca swoim głosem. Nowoczesna produkcja z elementami hip-hopu, R&B i soulu idealnie dopełnia mocny wokal artysty. Tu nie ma miejsca na fałszywe nuty – słyszymy człowieka, który wiele przeszedł w życiu i potrafi opowiedzieć o tym w uniwersalny sposób.

Nico Santos brał udział w „The Voice of Germany” i „Song meinen Song”. Współtworzył ścieżkę dźwiękową do filmu „Fuck You Göthe 2”. Debiutował albumem „Streets of Gold”. Jego dotychczasowy katalog ma ponad 500 mln streamów.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama