Mad-Music.pl

NOWA PŁYTA BIG BOIA JUŻ W CZERWCU! POSŁUCHAJ SINGLA MIC JACK, NAGRANEGO Z ADAMEM LEVINEM Z MAROON 5!

NOWA PŁYTA BIG BOIA JUŻ W CZERWCU. TRZECI ALBUM RAPERA ZNANEGO Z OUTKAST! POSŁUCHAJ SINGLA MIC JACK, NAGRANEGO Z ADAMEM LEVINEM Z MAROON 5!

POSŁUCHAJ/POBIERZ “MIC JACK” FEAT. ADAM LEVINE  – TUTAJ

BIG BOI wraca ze swoim długo oczekiwanym, trzecim albumem solowym BOOMIVERSE. Sześciokrotny zwycięzca Grammy Award, były członek Outkast i wizjonerski hip-hopowy producent ujawnił już dwa nowe utwory, które zapowiadają album.

Premiera pierwszego z nich, „Mic Jack” z gościnnym udziałem ADAMA LEVINE’A, odbyła się 20 kwietnia w audycji Zane’a Lowe’a w radiu Apple Music’s Beats 1. Numer wyprodukowany przez DJ-a Dahiego, znanego ze współpracy z Kendrickiem Lamarem i Drakiem oraz DJ-a Khalida (Eminem, A$AP Rocky), łączy niepodrabialny flow Big Boia z porywającym, chwytliwym refrenem zaśpiewanym przez wokalistę Maroon 5.

Big Boi zaprezentował też utwór Kill Jill. Nagranie korzysta z sampli z piosenki japońskiej wirtualnej gwiazdy/hologramu – Hatsune Miku. Ten surowy, buzujący energią banger powstał we współpracy z dwoma raperami – Killer Mike’iem i Jeezym.

Big Boi jest jednym z najbardziej uznanych i wpływowych artystów w historii muzyki. Jako połówka Outkast zdobył sześć nagród Grammy, sprzedał 25 milionów płyt oraz stworzył serię wybitnych albumów, które zapisały się w kanonie rapu – między innymi AqueminiStankonia, SouthernplayalisticadillacmuzikSpeakerboxxx/The Love Below. Ostatni z nich przyniósł Outkast nagrodę Grammy za album roku – to jak na razie jedyna płyta rap, która zdobyła tę statuetkę.

Debiutancki, solowy album Big Boia z 2010 roku, Sir Lucious Left Foot: The Son of Chico Dusty, dotarł do trzeciego miejsca listy Billboard Top 200 oraz zdobył uznanie krytyków. Pitchfork uznał go jedną ze 100 najlepszych płyt wydanych do tej pory w obecnej dekadzie. Druga płyta, Vicious Lies and Dangerous Rumors, ukazała się w 2012 roku. Muzyk wydał też z projektem Phantogram longplay Big Grams (2015).

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama