Nowa płyta Panic! At The Disco!

Panic! At The Disco, nominowana do Grammy, sprzedająca multiplantynowe nakłady pop-rockowa grupa, zapowiada swój siódmy studyjny album „Viva Las Vengence„, który ukaże się 19 sierpnia.

 

Nadchodzące wydawnictwo promuje energiczny, rozpędzony numer tytułowy, który rozpoczyna nową erę  Panic! At The Disco. Teledysk wyreżyserował stały współpracownika kapeli, Brendan Walter („High Hopes”).

 

„Viva Las Vengence” to zmiana kreatywnego procesu frontmana i autora piosenek Brendona Urie. Cały materiał lider Panic! At The Disco nagrał na żywo w Los Angeles wspierany przez producentów Jake’a Sinclaira i Mike’a Violę. Album stanowi iście filmową, muzyczną opowieść o cienkiej granicy między korzystaniem z młodości, chwytaniem dnia a wypaleniem. Piosenki są introspektywnym spojrzeniem Brendona na jego ponad dziesięcioletnią karierę, dorastanie w Las Vegas, miłość i sławę.

 

– „Viva Las Vengeance” to spojrzenie na to, kim byłem 17 lat temu i kim jestem teraz. Spojrzenie z pewną czułością, której nie miałem wcześniej. Nie zdawałem sobie sprawy, że tworzę album, a magnetofon, na który nagrywałem, w jakiś sposób sprawiał, że byłem bardzo szczery – opowiedział Brendon Urie.

„Viva Las Vengeance” to pierwsza porcja nowej muzyki Panic! At The Disco od 2018 roku, kiedy to ukazał się platynowy album „Pray For The Wicked” (numer 1 na liście Billboardu). Z płyty pochodzi superprzebój „High Hopes”, a także hity „Hey Look Ma, I Made It” i „Say Amen (Saturday Night)”. Promując wydawnictwo, grupa sprzedała ponad milion biletów na swoje koncerty.

 

Po wakacjach  zespół Panic! At The Disco wyruszy w trasę koncertową w po Stanach Zjednoczonych i Europie. Po 1 dolarze/euro/funcie z każdego sprzedanego biletu zasili konto fundacji Highest Hopes, działającej na rzecz praw człowieka.

Lista utworów „Viva Las Vengeance”:

1. Viva Las Vengeance

2. Middle of a Breakup

3. Don’t Let The Light Go Out

4. Local God

5. Star Spangled Banger

6. God Killed Rock And Roll

7. Say It Louder

8. Sugar Soaker

9. Something About Maggie

10. Sad Clown

11. All By Yourself

12. Do It To Death

 

Panic! At the disco

Zespół Panic! At The Disco powstał w Las Vegas w 2004 roku. Wydany w 2019 roku ich ostatni, platynowy album „Pray For The Wicked” był następcą znakomicie ocenionego „Death Of A Bachelor”. Płyta zadebiutowała na szczycie notowania Billboard 200 i otrzymała nominację do Grammy w kategorii Najlepszy rockowy album. Była to też najlepiej sprzedająca się rockowa płyta 2016 roku i czwarty album w ogólnej klasyfikacji bestsellerów. „Death Of A Bachelor” promowały pokryte złotem single „Hallelujah”, „LA Devotee”, „Don’t Threaten Me With A Good Time” oraz platynowe „Death Of A Bachelor”, „Emperor’s New Clothes” i „Victorious”. Pochodząca z tej właśnie płyty piosenka „House of Memories” ma obecnie 2,1 miliarda wyświetleń na TikToku.

 

Panic! At The Disco byli nominowani do wielu nagród, w tym Grammy, Teen Choice, Billboard Music, Alternative Press Music, Kerrang! , VMA i wielu innych.

 

W 2017 roku Urie zadebiutował na Broadwayu, występując w roli Charliego Price’a w uznanym przez krytyków, nagrodzonym statuetką Tony, broadwayowskim przeboju „Kinky Boots”. W 2018 roku wokalista sam otrzymał nominację do nagrody Tony w kategorii Najlepsza oryginalna muzyka stworzona do teatru  za napisaną przez siebie kompozycję „Simple Sponge” do spektaklu „SpongeBob SquarePants: The Broadway Musical”.

 

Ponadto Brendon Urie powołał do życia fundację Highest Hopes, wspierającą organizacje non-profit działające na rzecz praw człowieka oraz społeczności narażonych na dyskryminację lub nadużycia ze względu na płeć, rasę, religię, orientację seksualną i tożsamość płciową.