Nowa wersja płyty The Beatles „1” już wkrótce!

The Beatles 1 - CD Version

W latach 1962-1970 aż 27 singli The Beatles dotarło do 1. miejsca list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i USA. W 2001r. wszystkie te utwory po raz pierwszy zostały zebrane jako kolekcja  pt. „1”, która stała się światowym bestsellerem. Teraz po 15 latach kompilacja zyskała nowe, odświeżone oblicze. To The Beatles jakich nikt wcześniej nie widział!

W przerwach od trasy koncertowej zespół sporo czasu poświęcał na kręcenie „mini filmów”. Te wczesne, pionierskie teledyski zdefiniowały sposób, w jaki obecnie muzyka jest prezentowana i odbierana. The Beatles podeszli do kręcenia filmów w taki sam nowatorski sposób, jak do tworzenia swojej muzyki. W rezultacie powstało wiele wyjątkowych, jak na tamte czasy zapisów wizualnych. Teraz po raz pierwszy większość zarejestrowanych materiałów video zostało zebranych na jednym wydawnictwie „1” oraz „1+”! Są to oryginalne filmy promocyjne, klasyczne występy telewizyjne oraz klipy – wiele
z nich nigdy wcześniej nie było publikowanych! Cztery teledyski zostały ponadto uzupełnione audio komentarzem Paula McCartney’a i Ringo Starra!

Aż 18-sto osobowa grupa techników przez wiele miesięcy pracowała nad nadaniem filmom odpowiedniej jakości audio i video. Nad produkcją w Abbey Road Studios czuwali zdobywcy Grammy – Giles Martin i Sam Okell.

Te filmy są widowiskowym wspomnieniem czasów, w których żyliśmy – mówi Paul McCartney.

Wydawnictwo „1+” dostępne jest w kilku formatach: jako 27-trackowe CD/DVD lub CD/Blu-ray z 5.1 Dolby Digital oraz DTS HD surround audio, a także deluxe „1+” CD/2-DVD i CD/2-Blu-ray. Wersje deluxe zawierają ponadto 124-stronicową ilustrowaną książeczkę.