Nowi wykonawcy Edison Festival

Dziś poznaliśmy czwórkę kolejnych wykonawców, którzy uświetnią lipcowy Edison Festival w Baranowie pod Poznaniem. W weekend 20 i 21 lipca nad jeziorem Kierskim usłyszymy  między innymi Krzysztofa Zalewskiego, czy Julię Pietruchę. Sprawdźcie, kto jeszcze do nich dołączył!

Bitamina

Bitamina to wyjątkowy zespół, który powstał jako owoc wyjątkowej przyjaźni i wspólnego zamiłowania do muzyki. Założyli go w 2005 roku Amar Ziębiński i Mateusz Dopieralski, którzy poznali się na obozie aktorskim Machulskich. Z czasem dołączył do nich Piotr Sibiński a także inni członkowie. Od tamtej pory tworzą wspólnie niesamowite i oryginalne teksty i bity. Eksperymentują z hip-hopem, zaskakują samplami i jazzowym klimatem, a temu wszystkiemu towarzyszą gry słowne autorstwa Piotra.

O.S.T.R.

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać.  Jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat sumiennie rozwija swoją karierę w rapie. W swojej karierze nagrał 20 albumów, z czego  7 pokryło się platyną, a 6 złotem i jeszcze kilka platyną.Jest także czterokrotnym laureatem słynnej nagrody muzycznej – Fryderyka. Od kilkunastu lat koncertuje praktycznie bez przerwy.

Mörk

Węgierski zespół, który łączy wiele gatunków-  w szczególności soul, funk i jazz. Ich muzyka to mieszanka stylów i emocji.  Dawniej słynęli z grania kameralnych koncertów w prywatnych mieszkaniach i innych niecodziennych miejscach, dziś można ich usłyszeć na wielu festiwalach całego świata. W kwietniu ukaże się ich drugi albym “The Death and Resurrection of Mörk.

Edyta Górecka

Wokalistka i autorka tekstów. Zadebiutowała pod koniec 2016 roku z singlem “Sierpień” po czym otrzymała miano “Głosu z innej rzeczywistości”. Ze swoim zespołem łączą jej autorskie teksty ze spokojną muzyką inspirowaną wpływami z Wielkiej Brytanii. Mówi się, że ich muzyka przenosi słuchacza w inny wymiar. Jeśli chcecie przekonać się o tym na własnej skórze, zapraszamy już w lipcu do Baranowa!