Nowy album Birdy w marcu. W ten sposób pokazuję, że dorastam

Birdy_Beautiful_Lies_S

Niespełna 20-letnia Birdy, jedna z najbardziej utalentowanych brytyjskich piosenkarek popowych, ujawniła szczegóły swojej trzeciej studyjnej płyty. Album o tytule „Beautiful Lies” będzie mieć premierę 25 marca 2016 roku.

Wśród kompozycji na płycie znajdzie się pierwsza singlowa piosenka „Keeping Your Head Up”, za której brzmienie odpowiada sama Birdy oraz słynny producent Steve Mac (m.in. James Blunt, Shakira, One Direction, Jess Glynne). Oprócz Maca w produkcję albumu zaangażowani byli także inni mistrzowie konsolety, Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Adele) i Craig Silvey (Arcade Fire, Florence And The Machine).

„W ten sposób pokazuję, że dorastam” – mówi o płycie Birdy, czyli naprawdę Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde. „Wiele nauczyłam się w minionych kilku latach, sporo doświadczyłam – dobrego i złego. Stąd czerpałam inspiracje. Tym razem byłam pewniejsza siebie, wiedziałam, w którą stronę się kierować, zarówno jeśli chodzi o komponowanie, produkcję i oprawę graficzną. Wiele piosenek traktuje o znajdowaniu światła w mroku, o pokonywaniu chwil, w których czujemy się kompletnie zagubieni”.

Album „Beautiful Lies” ukazał się również w wersji deluxe, bogatszej od standardowej o cztery piosenki.

Tracklista płyty:

 1. Growing Pains
 2. Shadow
 3. Keeping Your Head Up
 4. Deep End
 5. Wild Horses
 6. Growing Pains
 7. Lost It All
 8. Silhouette
 9. Lifted
 10. Take My Heart
 11. Hear You Calling
 12. Words
 13. Save Yourself
 14. Unbroken
 15. Beautiful Lies

Przypomnijmy, że dwie studyjne płyty Birdy okazały się wielkimi sukcesami. Wielokrotnie pokryły się złotem i platyną. Angielka była nominowana do Grammy za nagrany z Mumford And Sons utwór „Learn Me Right”, uzyskała także nominację do BRIT Awards dla najlepszej debiutantki. Na koncie ma dwie nagrody Echo, niemieckie odpowiedniki Grammy.