Fot. Materiały prasowe

Nowy, poruszający teledysk „Bramy Snu” od Ms. Obsession

Artyści od zawsze pisali o swoich zmaganiach z wewnętrznymi demonami. Depresja, samotność w pędzącym świecie, strach przed przyszłością – w tym roku nawiedzają ludzi na całym świecie. Choć „Bramy snu” powstały na długo przed pandemią, która zmieniła świat i sposób życia, to w 2020 roku tylko zyskały na aktualności.

Ms. Obsession to artystka, która wciąż zaskakuje, a jej kolejne utwory opatrzone pełnymi metafor teledyskami skłaniają do myślenia. Tym razem poszła jeszcze o krok dalej – w swoim najnowszym video pt. „Bramy Snu” wokalistka postanowiła zmierzyć się z tematem depresji, która rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie w naszym nowoczesnym świecie.

Ms. Obsession zrobiła to jak zwykle sięgając do swojej ulubionej onirycznej estetyki przypominającej zagadkowy sen, a do współpracy zaprosiła wielokrotnie nagradzaną reżyserkę Olgę Czyżykiewicz. Magiczny obraz powstał w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Julinku, a wystąpiło w nim aż 15 akrobatów, którzy wcielili się w zagmatwane myśli artystki.

„Bramy Snu” to ostatni singiel z płyty „Manekin” wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia w 2017 roku. Jest to zarazem ulubiony i najbardziej osobisty utwór Ms. Obsession. Producentem kawałka jest ka-meal, znany ze współpracy z Quebonafide, czy Kubą Knapem. Elektroniczne brzmienia syntezatorów łączą się tu z szumem morskich fal, dając wrażenie chłodnego morskiego krajobrazu. Tekst, którego autorką jest wokalistka, opisuje uczucie zagubienia między rzeczywistością a snem, a także wewnętrzną pustkę towarzyszącą osobom cierpiącym na depresję. Do jego napisania zainspirował ją film „Mulholland Drive” Davida Lyncha, a także własne doświadczenia i obserwacje:

„Codzienność wymaga od nas reagowania na tysiące bodźców, podążania za wielkimi celami i niedoścignionymi ideałami. W dobie mody na perfekcyjny wizerunek i na osiąganie sukcesów w każdym możliwym aspekcie życia, łatwo zagubić się i wpaść pułapkę poczucia pustki. Jesteśmy samotni mimo otaczającego nas tłumu, wciąż głodni tego, czego akurat nie mamy pod ręką. Za dużo od siebie wymagamy, za mało sobie wybaczamy, za rzadko szczerze rozmawiamy z drugim człowiekiem. To narzucone przez nowoczesny świat tempo wymusza na nas życie na powierzchni, która jest bardzo krucha”. Ms. Obsession to wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyki elektronicznej.  Jej muzyczna działalność została niejednokrotnie doceniona: w 2013 roku stworzyła utwór „Borderline” do muzyki Tricky’ego, legendy Massive Attack, wygrywając tym samym ogólnoeuropejski konkurs zorganizowany przez artystę. W marcu 2017 zakwalifikowała się do półfinału International Songwriting Competition  w USA. Ten rok zaowocował również wygraną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez audycję „Będzie głośno” na antenie Czwórki Polskiego Radia. Nagrodą w konkursie było wydanie albumu „Manekin”. Od tamtej pory Ms. Obsession gościła na falach takich rozgłośni jak Program Trzeci Polskiego Radia, Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Zet Chilli, Czwórka Polskie Radio czy RDC.