Fot. Materiały prasowe

#OdkrywamyNowe – YEYU!

YEYU to synth popowy duet, złożony z pary przyjaciół-Adrianny Mielczarek oraz Konrada Baweja. Ich drogi krzyżowały się od samego początku. Mijali się w różnych muzycznych projektach. Wtedy jeszcze żadne z nich nie wiedziało, że coś ich połączy…

Zespół powstał z inicjatywy Konrada w styczniu 2019 roku. Początkowo miał to być solowy projekt. Został nazwany Ezzy. Poszukiwania wokalistki, która zaśpiewałaby do piosenek Konrada, były długą drogą. Finalnie zaproponował współpracę Adriannie, która propozycję przyjęła. Debiutancki koncert odbył się 19.04.2019 r. w warszawskim Klubie Potok. Miesiąc później, 17.05, wystąpili w Piasecznie. To były pierwsze próby współpracy. Zakończyły się one jednak kłótnią i półroczną przerwą.

Ezzy oczywiście przez ten czas ciągle działał. Odbywały się występy z sesyjnymi muzykami. To też powód, dlaczego na zdjęciach z tamtego okresu zobaczycie właśnie jego. Jednakże nawet w najgorszych chwilach, zawsze pojawia się światełko w tunelu. I tym światełkiem był ostatni koncert w 2019 roku w warszawskim klubie Chmury. Z początku nic nie zapowiadało zakończenia sporu, lecz choroba sesyjnej wokalistki zmusiła Konrada do znalezienia zastępstwa. Jako, iż do koncertu zostały 3 dni, trzeba było działać szybko. Ale kto nauczy się całego setu w tak krótkim czasie? Jedyną osobą, która znała materiał w niemalże 100%, była właśnie Ada. Po długich wyjaśnieniach obu stron zgodziła się wystąpić.

Wtedy ich drogi ponownie się złączyły i już nic nie jest w stanie ich rozłączyć. Tak narodziła się przyjaźń. Jako dwa mocne charaktery nadal często się kłócą, ale tak bywa w rodzeństwie, nawet tym z innych ojców i matek. Ale i tak jak ktoś zrobi coś złego jednemu z nich, ma problem z obojgiem.

Od tego czasu zespół działa nieprzerwanie. W czerwcu 2020 r. zmienił swoją nazwę na YEYU i oficjalnie stał się duetem.

Źródło: Materiały prasowe