PHILIP GEORGE gwiazdą MTV EMA Pre-Party 2015

Brytyjski DJ swoim występem uświetni galę MTV, podczas której wręczona zostanie nagroda dla „Najlepszego Polskiego Artysty”!

To będzie prawdziwe święto muzyki! Stacja MTV Polska ogłosiła, że gwiazdą tegorocznej gali MTV EMA PRE-PRTY będzie Philip George, DJ, twórca hitu „Wish You Were Mine”.

George został odkryty w serwisie SoundCloud i mimo młodego wieku zdobył już uznanie rzeszy miłośników muzyki klubowej w wielu krajach.

Tegoroczna, trzecia już gala MTV EMA PRE–PARTY odbędzie się 15 października na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Na scenie, obok Georga, pojawią się wszyscy artyści nominowani w kategorii  „Najlepszy Polski Artysta”, m.in.MARGARET, SARSA i NATALIA NYKIEL!

image006

Utwór „Alone No More” to następca najlepiej sprzedającego się nagrania w UK w 2015 roku – „Wish You Were Mine”! Singiel niedawno otrzymało status platyny w UK.

To wręcz niewiarygodna historia 22-latka. Jeszcze 8 miesięcy temu George składał ciuchy w sklepie Next i serwował drinki w pobliskim klubie golfowym. Gdy wracał do domu tworzył muzykę, którą później dzielił się na SoundCloudzie. Kariera George’a rozkwitła latem 2015 roku gdy sprzedał ponad 725tyś kopii debiutanckiego singla „Wish You Were Mine”. Utwór był puszczany w stacjach radiowych na całym świecie ponad 165tys razy!

Od wydania „Wish You Were Mine” Philip udoskonalał swoje umiejętności producenckie w studio w Nottingham, wypuszczając co jakiś czas remiksy oraz klubowe piosenki z własnych setów.

Okrzyknięty w Wielkiej Brytanii najbardziej obiecującym DJem/Producentem ostatnich lat, Philip ma klasyczne wykształcenie muzyczne, które wyraźnie słychać w jego produkcjach – uczył się gry na pianinie oraz perkusji.

Ostatnie miesiące były dla George’a bardzo pracowite – wystąpił na znanych festiwalach takich jak Bestival, Creamfields czy Warehouse Project. Poza tym był letnim rezydentem w klubie Cream at Amnesia na Ibizie. Philip grał na jednej scenie z DJami i producentami , o których kiedyś mógł jedynie poczytać – Duke Dumont czy Hannah Wants.

Przy produkcji „Alone No More” Philipowi pomógł Anton Powers z 3 Beat, który pierwszy odkrył potencjał Anglika i stał się jego mentorem. Anton  jest również najbardziej popularnym DJem w Północnej Anglii – przez 3 lata wygrał w plebiscycie na DJ roku w Liverpoolu.

Alone No More” to energetyczny kawałek, który sprawia, że wszyscy wchodzą na parkiet i nikt nie podpiera ściany.