Legenda zespołu QUEEN i gwiazda musicalu “We Will Rock You” wystąpią 2 marca 2016 roku w Krakowie

BM_fresh

Brian May – kompozytor, producent i legendarny gitarzysta zespołu QUEEN, oraz Kerry Ellis, jedna z najjaśniejszych gwiazd londyńskiego West Endu i Broadwayu, ogłosili właśnie, że wśród miast, które odwiedzą podczas wiosennej trasy koncertowej “ONE VOICE”, znajdzie się również Kraków.
Podczas jedynego w kraju, kameralnego i nastrojowego koncertu, który odbędzie się w prestiżowym wnętrzu Sali Audytoryjnej centrum kongresowego ICE Kraków, zabrzmią największe przeboje Queen, The Beatles, a także wielu innych słynnych rockowych artystów.
Projekt wspólnych występów narodził się w Londynie podczas przesłuchań do musicalu “We Will Rock You”, w którym Kerry Ellis zagrała rolę Meat. Brian May został producentem jej wydanego w 2010 roku albumu „Anthems”. Po trasie promującej album nastąpiła seria – wspólnych już –  kameralnych koncertów, granych przy świetle świec pod hasłem „Born Free Tour”, a zwieńczeniem ich stał się krążek „Acoustic by Candlelight”, na którym znalazły się utwory zarejestrowane na żywo podczas tych występów.
Ten niezwykły duet nagrał ostatnio utwór “One Voice”, którego autorem jest Ruth Moody, współzałożycielka The Wailin’ Jennys. “Ta piosenka to sztuka w czystej postaci. Dla mnie to osiągnięcie, z którego już dziś jestem dumny – zarówno dzięki wokalnemu kunsztowi Kerry Ellis, jak i za sprawą siły przekazu zawartego w utworze: Masz głos… Twój głos może wiele zmienić” – napisał Brian May na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Data i miejsce: 2.03.2016, ICE Kraków

Sprzedaż biletów rusza w piątek, 9 października o godzinie 10:00.
Bilety dostępne na www.eventim.pl oraz w salonach Empik.