Polska kocha Adama Lamberta. Wielki sukces wokalisty na polskich listach

Adam Lambert święci triumfy w Polsce. W rodzimych rozgłośniach radiowych najczęściej grana jest singlowa piosenka z płyty „The Original High” zatytułowana „Ghost Town”. Teledysk do niej najczęściej na świecie odtwarzany jest właśnie w Polsce. Natomiast singel „Ghost Town” właśnie pokrył się u nas złotem.

Numer „Ghost Town” zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście najchętniej granych piosenek przez polskie stacje radiowe. Znajduje się też na szczycie popowej listy serwisu iTunes. To nie koniec sukcesów…

Singel „Ghost Town” właśnie pokrył się w Polsce złotem. Wideoklip do piosenki, który wyreżyserował Hype Williams (m.in. Kanye West, Will Smith, Busta Rhymes), do tej pory obejrzano ponad 17 mln razy! Według danych, najczęściej teledysk odtwarzali polscy fani Adama Lamberta.

Kawałek „Ghost Town” świetnie radzi sobie również w innych serwisach. Na drugim miejscu plasuje się w Google Play, dwa oczka niżej w Deezerze, pozycję siódmą zajmuje w Muzodajni, zaś o jedno miejsce niżej jest w Tidalu.

Przypomnijmy, że Adam Lambert 29 sierpnia wystąpi w Polsce. Amerykanin będzie gwiazdą kolejnej edycji ESKA Music Awards, która odbędzie się w Szczecinie. Na gali na pewno wykona piosenkę „Ghost Town”. Gala będzie transmitowana przez TVP1. Relację na żywo będzie można usłyszeć w Radiu ESKA, zaś ESKA TV pokaże retransmisję wydarzenia.

Na koniec przypomnijmy, że piosenki na płytę „The Original High” Adam nagrywał w Sztokholmie i Los Angeles. Produkcją zajęli się Max Martin i Shellback (Karl Johan Schuster). Panowie mają na koncie współpracę z Katy Perry, Maroon 5, Pink, Britney Spears, czy Kelly Clarkson. Adam Lambert zaprosił do nagrań gości. W piosence „Rumors” słychać szwedzką wokalistkę i kompozytorkę Tovę Lo. Z kolei w „Lucy” pojawia się Brian May z Queen. Wydawnictwo ukazało się 15 czerwca 2015 roku.

Adam_Lambert_ORiginal_High_Album_Cover

Zawartość płyty „The Original High”:

 1. Ghost Town
 2. The Original High
 3. Another Lonely Night
 4. Underground
 5. There I Said It
 6. Rumors (Featuring Tove Lo)
 7. Evil In The Night
 8. Lucy (Featuring Brian May)
 9. Things I Didn’t Say
 10. The Light
 11. Heavy Fire
 12. After Hours (tylko na edycji deluxe)
 13. Shame (tylko na edycji deluxe)
 14. These Boys (tylko na edycji deluxe)