Polski zespół supportem Eda Sheerana!

Koncerty Eda Sheerana od dawna cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością – do tej pory każdy z nich wyprzedał się w dniu trafienia biletów do sprzedaży. Tegoroczne ogłoszenie koncertu spowodowało dorzucenie kolejnego występu Brytyjczyka, dzień później. 

Kilka dni po informacji, że Ed Sheeran zagra w Polsce, podano także support – Anne Marie to dobra koleżanka wokalisty. Nikt nie spodziewał się, że na niecały miesiąc przed koncertem pojawi się jeszcze ktoś – a tym bardziej polski band.

W sieci pojawiła się właśnie informacja, że jako drugi support zagra zespół BEMY – założony przez braci Mattię i Eliego Rosinskich. Panowie znają się z Brytyjczykiem, od kiedy wspólnie mieszkali w domu studenckim w Anglii. Dzięki Edowi ich singiel Oxygen odbił się głośnym echem poza granicami kraju, gdy Sheeran udostępnił nagranie, w którym śpiewa refren piosenki.

BEMY pierwszy raz dali o sobie usłyszeć kilka lat temu, gdy w popularnym talent show zajęli drugie miejsce w finale. Po krótkiej przerwie pojawili się na scenie głównej Woodstocku, by w 2016 wydać debiutancki album Grizzlin’. Indierockowy album został pozytywnie przyjęty, o czym świadczy chociażby nominacja do Fryderyków w kategorii debiutów. To niejedyne osiągnięcie chłopaków, bo za teledysk do singla promującego album zgarnęli prestiżową nagrodę Yach.

Występ przed Edem Sheeranem nie będzie pierwszym tak dużym koncertem w historii zespołu – w czerwcu, dwa lata temu, BEMY supportowali amerykański band Maroon 5, po którym niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć, że to właśnie Polacy zrobi na zebranej publiczności większe wrażenie.

Zespół oprócz braci Rosinskich tworzą Konrad Załęski (grający na basie) i Wojtek Trusewicz (grający na gitarze).


Więcej:

BEMY na Facebooku