Protest song Patrycji Markowskiej!

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że artystyczne środowisko postanowiło głośno wyrazić sprzeciw wobec panującym podziałom w kraju. Jedną z wokalistek, która zdecydowała się na zaprotestowanie przeciwko ostatnim wydarzeniom, jest Patrycja Markowska – która do współpracy zaprosiła Dawida Dubajkę, poznanego na planie The Voice of Poland.

Patrycja i Dawid poznali się przy okazji pracy na planie programu muzycznego i od samego początku muzycznej znajomości wywiązała się więź, która zaowocowała tą właśnie piosenką. Muzycy za pomocą mediów społecznościowych zaprosili swoich fanów do wysłania filmów, w których pokażą się ze swoją drugą połówką, podzielą się swoim uczuciem. W efekcie w klipie znajdziemy pary i ich krótkie wyznania miłości.

Czerwiec jest miesiącem, w którym społeczności LGBT mówią prawdę o sobie. Celebrują prawo do wolności, do bycia sobą. Tak jest od 1969 roku, kiedy to na skutek napaści policji w NYC odbyła się pierwsza szeroka manifestacja środowiska homoseksualnego. Wydaje się, że powinny to być zamierzchłe, dawno już nieaktualne czasy. Niestety nadal te prawa są publicznie kwestionowane. Utwórjest swego rodzaju protest songiem przeciwko coraz większym podziałom tworzącym się w naszym społeczeństwie.

Nie zgadzam się z łamaniem praw człowieka i chcę mówić o tym głośno. Ponieważ jesteśmy muzykami najłatwiej wyrażać nam się poprzez muzykę. Piosenkę stworzyliśmy, chcąc pokazać, że miłość, dobro i wzajemny szacunek są nam potrzebne do życia jak tlen.


Więcej:

Patrycja Markowska na Facebooku

Dawid Dubajka na Facebooku