Mad-Music.pl

“Raye jest gotowa, by przejąć muzyczną scenę”

Moglibyśmy być przyjaciółmi… niekoniecznie najlepszymi przyjaciółmi”. RAYE powraca z hitowym singlem „Friends”. Wokalistka w utworze namawia kobiety, by zamiast konkurować ze sobą, wspierały się.

Za produkcję kawałka odpowiadają Mark Raplh i Kyle Shearer, którzy wcześniej stworzyli m.in. „Scared To Be Lonely” Duy Lipy i Martina Garrixa. Do utworu powstał przezabawny klip, idealnie oddający największe bolączki życia w świecie zdominowanym przez media społecznościowe.

W tekście utworu słyszymy: „O co chodzi z tą całą gównianą nienawiścią między dziewczynami?” oraz „Dlaczego jeśli nie jestem chłopakiem to jestem wrogiem?”. RAYE namawia wszystkie kobiety, by nie ulegały negatywnym emocjom, zwłaszcza w kontaktach między sobą.

Niedawno RAYE wydała drugą EP-kę, „Side Tape”, która jest kolekcją kawałków napisanych wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami. Wokalistka osobiście dokonała selekcji piosenek.

RAYE rozpoczęła 2018 rok z przytupem, zgarniając nominację do BRIT Award w kategorii Najlepszy Singiel za utwór nagrany wspólnie z Jax Jonesem. „Decline” trafiło do Top 15 najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii, było na rotacji A w Radio 1 przez 8 tygodni i uzyskało status złotej płyty. „Cigarette”, owoc współpracy z Mabel i Stefflon Don, zgromadziło już ponad 18 mln streamów w Spotify.

Łącznie RAYE ma ponad 130 mln streamów. Komponowała przeboje dla takich wykonawców jak John Legend, Charli XCX, Nas, Little Mix, Snakehips, Julia Michaels, Blood Pop, Ellie Goulding, Diplo czy Naughty Boy. Kawałki, które współtworzyła, zgromadziły dotychczas łącznie ponad miliard streamów.

RAYE niedawno supportowała Ritę Orę na trasie w Wielkiej Brytanii, a także zagrała samodzielny koncert w londyńskim Village Underground. We wrześniu zaśpiewa przed Halsey, także w Londynie.

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Polub nas!

Reklama

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama