Shawn Mendes z historycznym sukcesem!

Shawn Mendes jest pierwszym artystą, który przed 20. rokiem życia zamieścił trzy utwory na szczycie Billboard Adult Contemporary. Zestawienie jest przygotowywane od 1961 roku.

Po raz pierwszy w 57-letniej historii Billboard Adult Contemporary artysta przed dwudziestką trafił na szczyt zestawienia trzy razy. Shawn Mendes, który będzie obchodził 20. urodziny 8 sierpnia, znalazł się na pierwszym miejscu listy dzięki kawałkom „There’s Nothing Holdin’ Me Back”, „Stitches” oraz „Treat You Better”.

Tym samym Shawn Mendes dokonał rzeczy, której nie udało się osiągnąć Taylor Swift – a warto wspomnieć, że to Mendes był suportem na jej trasie. Taylor Swift znalazła się na szczycie Billboard Adult Contemporary dzięki utworom „Love Story” i „You Belong With Me”, ale jej trzeci hit – „Mine” – trafił tam dwa dni przed 21. urodzinami wokalistki.

Przed Swift, rekord należał do Mariah Carey, która trafiła po raz trzeci na pierwsze miejsce Adult Contemporary za sprawą „I Don’t Wanna Cry” – niemal trzy miesiące po 21. urodzinach. Wcześniej jej numerami 1 były „Vision of Love” oraz „Love Takes Time”.