Slow Weekend, czyli wieki piknik Slow już po raz drugi w Soho Factory!

11425504_1588093718109187_9221919282010063543_n

W pierwszy weekend kalendarzowego lata i najdłuższe dni w roku, odbędzie się już druga edycja Slow Weekendu, największej imprezy promującej trend „Slow” w Polsce! Tym razem Slow Weekend łączy się z Wielkim Rodzinnym Piknikiem Soho Factory, dlatego atrakcji będzie jeszcze więcej! W czerwcu, pod hasłem „100% Slow” zrobisz zakupy u ponad 400 starannie wyselekcjonowanych projektantów, twórców i producentów Slow. Spotkasz znajomych i spędzisz cały weekend, Slow Weekend, w Soho Factory!

Już po raz drugi na warszawskiej Pradze odbędzie się dwudniowa impreza promująca trend Slow. Czym jest Slow? Słowo to wzięło się z opozycji do słowa „fast”, a idea Slow to protest przeciw przyśpieszeniu współczesnego świata, a także obsesji na punkcje konsumpcyjnego stylu życia. Z tego założenia wyszli organizatorzy Slow Weekendu, do którego po raz kolejny zaprosili polskich projektantów mody i akcesoriów, lokalnych producentów żywności, naturalnych kosmetyków, a także mebli i designerskich dodatków do wnętrz.

jest przez  Żarcie Na Kółkach, a strefę muzyczną i barową organizują Hocki Klocki / Nad Wisłą. Partnerem Strategicznym imprezy jest Soho Factory.Slow Weekend jest dla tych, którzy chcą spróbować produktów o wysokiej jakości, którym nieobojętne jest to gdzie i jak zostały wyprodukowane. „Nasi wystawcy to lokalni twórcy, często rzemieślnicy, produkujący w małych ilościach i nakładach. Dlatego te produkty to bardzo dobra alternatywa do oferty sieciowych sklepów i dużych producentów“ – mówi Dominik Damaziak, jeden z twórców Slow Weekendu.

Druga edycja Slow Weekendu to ponad 400 stoisk wyselekcjonowanych twórców i producentów z całej Polski reprezentujących nurt Slow Fashion, Slow Food i Slow Design. Na całym terenie Soho zaparkuje ponad 40 foodtrucków, dzięki czemu będzie to jeden z największych zlotów samochodów z jedzeniem tego lata.

Dodatkową atrakcją tej edycji będzie zorganizowana przez Elle Decoration strefa dziecka TRZY KOLORY, w której dzieci będą miały możliwość wziąć udział w licznych warsztatach, grach i zabawach. Na Slow Weekend będzie zatem można przyjść na cały dzień, zrobić zakupy i zasmakować piknikowej atmosfery.

Slow Weekend po raz kolejny zaangażuje się w działania charytatywne. „Naszym wydarzeniom zawsze towarzyszy aspekt dobroczynny. Dotychczas finansowo i wizerunkowo wspomagaliśmy Fundację LaStrada oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Podczas drugiej edycji Slow Weekendu chcemy pracować na rzecz Fundacji Viva! oraz Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach.” – dodaje Krzysztof Stelmach, współtwórca imprezy.

Organizatorem Slow Weekendu jest Grupa Slow, która ma na swoim koncie takie wydarzenia jak Targi Mody Slow Fashion oraz targ spożywczy Slow Market Nad Wisłą. Zlot foodtrucków współorganizowany

Slow Weekend #2 #Lato

20-21 czerwca 2015 r., Soho Factory, Warszawa, ul. Mińska 25

Godziny otwarcia: 10:00 – 20:00, wstęp wolny.

Goście ze zwierzętami mile widziani. Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych.