Święto Miasta Tychy razem ze świetną muzyką!

Gratka dla fanów polskiej muzyki. Tychy z okazji swoich urodzin zapraszają na Święto Miasta, które odbędzie się już w najbliższy weekend na Placu Pod Żyrafą.

Całe święto podzielone jest na dwa dni, podczas których będzie można usłyszeć najlepszych polskich twórców młodego pokolenia. W sobotę usłyszymy Zbigniew Foryś Band, którego nazwisko może być znane chociażby z Lombradu. Zespół specjalizuje się w muzyce rockowej z lat 60, 70 i 80. Panowie grają covery The Rolling Stones Creedence Clearwather czy Revival, jednak w sobotę usłyszymy również ich własne kompozycje. Po Zbigniew Foryś Band wystąpi Zero Stopni – laureat konkursu Nowa Tyska Fala Brzmień. Po nich tyską scenę przejmie Daria Zawiałow, tegoroczną laureatkę dwóch Fryderyków, za fonograficzny debiut roku i alternatywny album roku. Daria ma na swoim koncie album „A kysz!”, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i fanów muzyki alternatywnej. Jej cover utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w Zielone Gramy” to jedna z mocniejszych pozycji list przebojów. Ostatni na tyskiej scenie pojawi się Krzysztof Zalewski, zwycięzca drugiej edycji Idola. Krzysztof jest twórcą tegorocznego hymnu Męskiego Grania. Ma na swoim koncie cztery albumy studyjne, które, podobnie jak twórczość Darii Zawiałow, zostały przyjęte bardzo pozytywnie, ze względu na swoją melodyjność i siłę tekstów.

Niedziela to również dzień dobrej muzyki. Rozgrzewać uczestników już o 15:00 zacznie SznapsMaszyna, czyli tyski zespół, który łączy ludowe teksty z nowoczesnym brzmieniem. Po nich na scenie pojawi się Kasia Skiba i ja, czyli kolejni laureaci Nowej Tyskiej Fali Brzmień. O 18:30 na scenie pojawi się LemON, czyli zespół, który wygrał trzecią edycję Must Be The Music. Panowie, na czele z Igorem Herbutem grają zarówno ballady jak i mocne rockowe kawałki. LemON wydał już cztery studyjne albumy, z czego zarówno debiutancki jak i drugi pokryły się platyną. Ich koncert to zapowiedź świetnego brzmienia i niezapomnianych wrażeń. Po LemONie Tychy przejmie charyzmatyczna Sylwia Grzeszczak, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wokalistka wydała cztery albumy studyjne, w tym jeden, „On i Ona” razem ze swoim mężem, Liberem. Jej największy hit, „Tamta Dziewczyna”, królował na listach przebojów w zeszłym roku. W te wakacje sukces ma szansę powtórzyć utwór stworzony z Liberem zatytułowany „Dobre Myśli”. Wszystko, czego dotyka się artystka zamienia się w złoto, mamy więc nadzieję, że koncert w Tychach potwierdzi to zjawisko.

Oprócz koncertów miasto Tychy zadbało o inne atrakcje. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, na Placu Pod Żyrafą będzie można zaspokoić głód w FoodTruckach, a o to, żeby dzieci się nie nudziły zadbają animatorzy, którzy zapewnią moc zabaw. Oprócz tego na placu stanie mini Wesołe Miasteczko. Urodziny Miasta to jedno z tych wydarzeń, na które warto się wybrać. Szkoda odpuścić chociaż jeden z wymienionych koncertów, dlatego razem z organizatorami serdecznie zapraszamy!