Źródło: Info press

The Lumineers zaprezentują film „III” w Toronto

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto odbędzie się światowa premiera filmu „III” – wizualnej prezentacji najnowszego albumu The Lumineers. Krążek o tym samym tytule trafi do sklepów 13 września 2019. Uroczysty pokaz filmu w reżyserii Kevina Phillipsa odbędzie się 8 września.

W trzech rozdziałach korespondujących z 10 utworami z albumu, film opowiada historię fikcyjnej rodziny z klasy robotniczej mieszkającej w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Początkową inspiracją była historia rodziny wokalisty The Lumineers, Wesleya Schultza. Schultz wspólnie z perkusistą i pianistą Jeremiahem Fraitsem stworzyli historię, którą wyreżyserował Kevim Phillips („Super Dark Times”). W filmie występują m.in. debiutująca na wielkim ekranie Anna Cordell, Nick Stahl („Terminator 3: Bunt maszyn”) i Charlie Tahan („Ozark”) jako matka, syn i wnuk z rodziny Sparks. Producentami wszystkich utworów są Schultz i Fraites, którzy wspólnie z managerem Bernie’em Cahillem pełnią również funkcję producentów wykonawczych filmu. Zdjęcia powstały w Portland w stanie Oregon.

Nowy album The Lumineers „III” ukaże się 13 września 2019. – Film, który pokażemy w Toronto, opowiada o kobiecie, która przez uzależnienie trafiła na odwyk, do więzienia, a obecnie od ponad roku jest bezrobotna. Próbowaliśmy po prostu stworzyć krótki metraż, w którym album będzie pełnił rolę narratora. W najśmielszych snach nie spodziewałem się, że trafimy na jeden z czołowych festiwali filmowych – opowiada Schultz. Po projekcji 44-minutowego obrazu odbędzie się sesja Q+A, na której możemy spodziewać się także występu The Lumineers.

„III” to trzeci album The Lumineers, w składzie którego, poza Wesleyem Schultzem i Jeremiahem Fraitsem, występują jeszcze Lauren Jacobson, Stelth Ulvang, Byron Isaacs oraz Brandon Miller. Zespół debiutował 2012 albumem „The Lumineers”, a jego następcą był wydany w 2016 „Cleopatra”. „Gloria”, singiel promujący „III”, trafił na szczyt list Alternative, Triple A oraz Americana.