The National na jedynym koncercie w Polsce

25 listopada na warszawskim Torwarze wystąpi zespół The National. Grupa, której leaderem charyzmatyczny jest Matt Berninger, wraca do Polski, aby zaprezentować nowy materiał.  Nadchodzący krążek będzie nosić tytuł I Am Easy To Find i ukaże się 17 maja.

The National wyprzedają koncerty w najbardziej prestiżowych halach i grają jako headlinerzy największych festiwali na całym świecie. Zespół  tworzą Matt Berninger, Aaron i Bryce Dessner oraz Scott i Bryan Devendorf.
I Am Easy To Find będzie ósmym albumem w dorobku grupy. Poprzedni album Sleep Well Beast z 2017 roku został nagrodzony statuetką Grammy. Zapowiadana na 17 maja płyta I Am Easy To Find powstawała w większości w okolicach Nowego Jorku. Dodatkowo nagrania odbyły się w Paryżu, Berlinie, Cincinnati, Austin i Dublinie. Na płycie będzie można usłyszeć też Sharon Van Etten, Brooklyn Youth Chorus, Lisę Hannigan, Minę Tindle i innych wspaniałych gości. Album promuje singiel You Had Your Soul With You.

Premierze I Am Easy To Find towarzyszyć będzie film o tym samym tytule. Wyreżyserował go nominowany do Oscara Mike Mills, natomiast główną rolę zagrała w nim Alicia Vikander znana między innymi z filmów Ex Machina i Tulipanowa gorączka.

Od swojego pierwszego występu w Polsce w ramach OFF Festivalu w 2009 roku, The National są jednym z najbardziej pożądanych zespołów w naszym kraju. W poprzednich latach grupa wystąpiła też na Open’erze oraz na kilku koncertach klubowych – między innymi w  warszawskiej Stodole. Nadchodzący koncert na Torwarze będzie do tej pory największym koncertem halowym zespołu w naszym kraju.

Sprzedaż biletów startuje w piątek, 8 marca, o 10.00.

Ceny biletów:
Płyta: 165 zł
Siedzące kat.1: 205 zł
Siedzące kat.2: 165 zł

Zespół The National za pośrednictwem organizacji PLUS1 przekazuje 5zł z każdego sprzedanego biletu na wybrany szczytny cel. Więcej informacji na stronie: www.plus1.org