The Riverose prezentuje pierwszy singiel „No Surrender” – indie-rockowy hymn o sile i wolności

Zespół The Riverose debiutuje z mocnym uderzeniem! Ich pierwszy singiel „No Surrender” to energetyczna mieszanka indie rocka i britpopu, czerpiąca inspiracje z twórczości takich legend jak Oasis, U2 czy The Kooks. Dynamiczne brzmienie i chwytliwe melodie przywołują najlepsze momenty rockowej sceny, jednocześnie nadając utworowi świeże, współczesne brzmienie.

Słuchaj w ulubionym serwisie cyfrowym:

https://emuzeme.link/RiveroseNOSURRENDERSingle


„No Surrender” to również poruszająca warstwa liryczna. Tekst singla opowiada o toksycznej relacji, w której manipulacja i pozorne wsparcie prowadzą do izolacji i cierpienia. Bohaterka utworu, początkowo uwięziona w destrukcyjnym związku, stopniowo odnajduje w sobie siłę, by się uwolnić i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Refren podkreśla moment przełomu – pełen determinacji akt uwolnienia się od przeszłości i odzyskania wolności.

„No Surrender” to hymn dla wszystkich, którzy walczą o siebie i swoją niezależność. 

Zespół The Riverose zdecydowanie udowadnia swoim debiutanckim singlem, że ich muzyka to nie tylko wysoka jakość muzyczna i rockowa energia, ale także głębokie emocje i autentyczne historie.

The Riverose to wynik miłości do brzmień indie-rockowych, wzbogaconych o elementy folku i bluesa. Większość zespołowych kompozycji powstaje w duetach lub trio; nie są to utwory pisane przez zewnętrznych producentów lecz własne kompozycje i teksty. Łączy ich wspólna fascynacja zespołami takimi jak The Beatles, Oasis, The Rolling Stones, The Carpenters czy innymi artystami z tego kręgu muzycznego. Znają się od wielu lat, ale dopiero niedawno postanowili stworzyć coś wspólnie. Zespół powstał w styczniu 2024 roku i od tego czasu konsekwentnie tworzy oraz nagrywa debiutancki album długogrający, którego premiera planowana jest na 2025 r. Jednym z sukcesów na początku muzycznej przygody zespołu jest dotarcie do drugiego etapu polskich preselekcji do Eurowizji 2025 z piosenką „Eyes Of Hope”, stworzoną w proteście przeciwko wojnom na świecie aby dawać nadzieję na dobro i miłość.

Skład Riverose:

Nika Grann – wokalistka, liderka, współzałożycielka Riverose, współautorka muzyki i tekstów. Wychowała się w rodzinie o muzycznych tradycjach i dzięki rodzicom zaczęła słuchać takich artystów jak The Beatles, The Doors, Led Zeppelin, The Carpenters i innych.

Tata Niki, Waldemar Kuleczka, jest basistą, który grał w Oddziale Zamkniętym, Big Bicie, czy Papa Dance. Wydała 4 autorskie single, a z jednym z nich – „Dzieci Kwiaty” – gościła na scenie KFPP w Opolu w 2020 r. Również w 2020 roku wydała blues-rockową balladę „Nadzy” z teledyskiem stworzonym z prywatnych materiałów z wyprawy na Broad Peak w 2013 roku. Utwór zadedykowała polskim himalaistom: Maciejowi Berbece i Tomaszowi Kowalskiemu, którzy nie wrócili z wyprawy po zdobyciu szczytu.

Damian Pietrasik – niewidomy pianista, kompozytor, producent muzyczny, lider i współzałożyciel The Riverose. Absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Swoimi występami uświetniał różne europejskie festiwale, takie jak „A to Jazz Festival” w Sofii (obok Branforda Marsalisa, Kurta Ellinga i Nik West), „Jazz Secret” w Belgii czy „Sienna Jazz Festival”. Damian ma na swoim koncie wiele znaczących kooperacji: współtworzył polsko-francuski zespół Avenue był pianistą i prowadził zespół Edyty Górniak. Ponad to współpracował również z Sosnowskim, Karoliną Charko, Polą Rise, Magdaleną Tul, czy Aleksandrą Strunin. W 2021 roku nagrał swój jazzowy album „River” z udziałem wybitnych artystów, takich jak Milo Kurtis, Wojciech Konikiewicz i Amalia „Umeda” Obrębowska.  Oprócz działalności scenicznej komponuje muzykę filmową. Stworzył soundtrack do kinowej produkcji „Samiec Alfa”, oraz dokumentów: „Zawisnąć w Powietrzu”, czy „Wiara 44”. Komponował również muzykę m.in. dla UNICEF, czy IPN.

Szymon Fabisiak – wokalista, gitarzysta i współautor piosenek The Riverose. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, łączy swoje zainteresowania literackie z 

pisaniem tekstów, czerpiąc szczególną inspirację z epoki romantyzmu. Pasjonuje się muzyką lat 60. i 70., zwłaszcza The Beatles, The Rolling Stones i Led Zeppelin. Występował za granicą, m.in. w Mississauga w Kanadzie (Toronto). Powszechnie uważany za urodzone „zwierzę sceniczne”. W sierpniu 2024 r. wystąpił wraz ze swoim zespołem Carol Markovsky w konkursie o Bursztynowego Słowika „Top of the Top Festival”.

Krzysztof Ugorowski – gitarzysta i współautor piosenek The Riverose. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec, później kontynuował naukę gry na gitarze w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Jego fascynacja muzyką rozwijała się stopniowo, początkowo inspirowana legendami takimi jak Jimi Hendrix, Eric Clapton i Stevie Ray Vaughan. W młodości zanurzył się w klasycznych nagraniach bluesowych, które ukształtowały jego podejście do gry na gitarze. Zafascynowany chicagowskim bluesem, zgłębiał twórczość Muddy’ego Watersa, B.B. Kinga i Buddy’ego Guya. Ta mieszanka surowego brzmienia bluesa z energią rocka stanowi fundament jego stylu muzycznego.

Bartosz Mielczarek – basista, multiinstrumentalista, edukator, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Współpracował z wieloma artystami, w tym z Moniką Brodką, Cate Likes Candy, Paddym Kellym, Brianem Fentressem, Sorry Boys, Lombardem, SOFA, Dezire, Kasią Wilk czy Marią Sadowską. Wspólnie z Moniką Brodką współkomponował muzykę do spektaklu Kaligula w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, wystawianego w Schauspiel Theater w Stuttgarcie.

Tomasz Mądzielewski – perkusista i producent muzyczny. Grę na perkusji rozpoczął w wieku sześciu lat. W 2001 roku dołączył do bluesowego zespołu ojca „Vacat Blues Band”.

Odnosił liczne sukcesy, w tym pięciokrotnie wystąpił na Southport Jazz Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2006 roku został wyróżniony jako „Najlepszy Młody Perkusista Festiwalu”.

Koncertował w całej Europie, występując na dużych scenach festiwali w Niemczech, Francji, Holandii, Anglii, Szkocji, Irlandii, Szwecji i Chorwacji. W 2017 roku odbył skandynawską trasę z zespołem „Lion Shepherd”.Występował na prestiżowych scenach, takich jak Jay Pritzker Pavilion, najważniejsza plenerowa scena w USA (Chicago), oraz na największych polskich festiwalach, m.in. w Sopocie, Opolu, Rawa Blues w Katowicach, Open’er Festival, Thanks Jimi Festival (Gitarowy Rekord Guinnessa) i Przystanek Woodstock.

Irena Filuś – skrzypaczka i wokalistka. Absolwentka Akademii muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (mgr: gra na skrzypcach – 2012; gra na skrzypcach barokowych – 2018 w klasie Daniela Deutera i Marcina Tarnawskiego) oraz Studium Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej w klasie wokalnej dr hab. Joanny Zagdańskiej. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, doskonaląc swą grę pod okiem wybitnych profesorów w kraju i za granicą, m.in.: w Łańcucie, Kozłówku, Busko-Zdroju, Gdańsku, Lidzbarku Warmińskim, w Lanciano we Włoszech, w Hundisburgu w Niemczech. Współpracowała z wieloma orkiestrami w kraju takimi jak: Opera Nova w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Filharmonia Gorzowska. Współzałożycielka i członkini zespołów tj. Ensemble Inégalité, Panieneczki, Nova Quartet. Uczestniczka wielu festiwali muzycznych: Festiwal Śpiewające Obrazy w Mrągowie (2015)  Mikołajki Folkowe (3 nagroda, 2014 rok z zespołem Jakim Cudem), Opener Festival 2018 (Panieneczki), OFF Festiwal 2018 (Panieneczki), Męskie Granie 2019 (Panieneczki), Enea Spring Break Poznań, Wiosenne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej, Bydgoskie Dni Muzyki Kościelnej, Toruński Festiwal Sztuki i Nauki, Musica Antigua Collegium Bydgostiensis w hołdzie Andrzejowi Szwalbemu i wiele innych.