THE SCRIPT na pierwszym koncercie w Polsce!

Niekwestionowane gwiazdy muzyki z pogranicza rocka i gitarowego popu!

Trio dynamicznych mężczyzn na scenie, teksty zapadające w pamięć, wyjątkowa muzyka, inspiracja twórczością muzyczną U2 i Timbaland . Zestawienie tych czynników musi gwarantować sukces! W przypadku The Script nie było inaczej. Najpierw zawojowali rynek Irlandii i Anglii, aby potem swoimi utworami poderwać całą Europę. Z niesamowitym efektem łączą hip-hop, rock, R’n’B oraz pop, tworząc romantyczne ballady, a także energetyczne, popowe utwory i mocne, rockowe kawałki. Podczas koncertów dają z siebie wszystko, czego mogli doświadczyć już fani z różnych zakątków świata, m.in. Stanów Zjednoczonych, Kanady, a także większości krajów Europy. We wrześniu 2015 roku po raz pierwszy odwiedzą Polskę, aby na warszawskim Torwarze dać show, jakiego jeszcze nie było!

Najbardziej popularne trio z Irlandii jesienią w Warszawie!

TheScript_PR_Shot_RGB_72dpismall

The Script to bez wątpienia najgorętszy hit sezonu. Grupa podbija rynek muzyczny po obu stronach Atlantyku. Liczby mówią same za siebie: miliony sprzedanych płyt, niemal 600 000 000 wyświetleń na YouTube i prawie 6 500 000 fanów na Facebooku . Zespół ma na koncie kilka najważniejszych muzycznych nagród, m.in. World Music Awards i aż trzy statuetki Meteor Music Awards. To jednak nie zaspokaja apetytu młodych muzyków! Cały czas chcą tworzyć coś większego, lepszego, jeszcze bardziej spektakularnego niż dotychczas. Każdy kolejny album odnosi większy sukces niż poprzedni.

Zespół został założony w 1996 roku przez trzech uzdolnionych Irlandczyków: Danny’ego O’Donoghue’a, Marka Sheehana oraz Glena Powera. Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu The Script, został wydany w sierpniu 2008 roku i od razu podbił serca mieszkańców Wysp. Promujące go single szybko stały się hitami rozgłośni radiowych oraz muzycznych stacji telewizyjnych. Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej, grupa wystąpiła w 147 różnych częściach świata, promując płytę i inspirując się do stworzenia materiału na kolejny krążek pt. Science & Faith, który był spektakularnym sukcesem! Album zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Irlandii i Wielkiej Brytanii rozchodząc się w pierwszym tygodniu w nakładzie aż 70 816 egzemplarzy. Czołowe miejsca zajął również na australijskich i europejskich listach top albumów. Kolejna płyta, o tytule #3 w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie 300 000 egzemplarzy, tym samym pokrywając się platyną.

Najbardziej wyczekiwany koncert tej jesieni!

Warszawski koncert będzie połączeniem starszych, dobrze znanych utworów, a także piosenek z ostatnio wydanego albumu No Sound Without Silence. Większość materiału na krążek, w tym hit wielu rozgłośni radiowych Superheroes,powstało podczas trasy koncertowej. Członkowie The Script przyznają, że to właśnie spotkania z fanami są dla nich największą inspiracją napędzającą do działania. W swoim tour-busie zorganizowali studio nagraniowe, gdzie samodzielnie, począwszy od pisania tekstów, a skończywszy na aranżacji, tworzyli utwory, które znajdują się na płycie. Album idealnie oddaje energię, towarzyszącą koncertom The Script! No Sound Without Silence to pewnego rodzaju powrót do korzeni zespołu. Jest mocniejszy, ostrzejszy i bardziej rockowy niż poprzednie krążki. Bez wątpienia ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie elementów irlandzkiej muzyki folklorystycznej obok dynamicznych uderzeń perkusji i silnego brzmienia gitary elektrycznej.

Po raz pierwszy w Polsce, po raz pierwszy specjalnie dla polskich Fanów!
THE SCRIPT
Warszawa, Hala Torwar, 02.09.2015r., godz. 19:00.

Bilety dostępne już na stronach www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Źródło: Warner Music Poland