Mad-Music.pl

THURSTON MOORE – “ROCK N ROLL CONSCIOUSNESS”. PREMIERA 28 KWIETNIA!

Gitarzysta kultowego zespołu Sonic Youth, Thurston Moore, powraca z piątym solowym albumem – Rock n Roll Consciousness! PREMIERA 28 KWIETNIA

Krążek wyprodukowany przez Paula Epwortha (znanego ze współpracy m.in. z Adele) trafi do sprzedaży już pod koniec kwietnia. Wydawnictwo promuje singiel „Smoke Of Dreams”.

Do współpracy nad albumem Moore zaprosił swoich wieloletnich przyjaciół. Nie mogło wśród nich zabraknąć perkusisty Sonic Youth Steve’a Shelleya, basistki Debbie Googe z My Bloody Valentine oraz gitarzysty Jamesa Sedwardsa. W nagraniach słychać artystyczną zażyłość między muzykami i brzmieniowe zgranie zbudowane w ciągu dwóch lat wspólnego koncertowania z materiałem z docenionego przez krytyków albumu The Best Day.

Rock n Roll Consciousness zapowiada nowy rozdział w twórczości gitarzysty. Jest również popisem muzycznej awangardy, którą z pewnością docenią liczni fani artysty. Mocne brzmienie i silny przekaz albumu są owocem trzydziestoletniej aktywności muzyka w branży: nie tylko okresu w Sonic Youth, przez solową dyskografię zapoczątkowaną w 1995 roku płytą Psychic Hearts, po niezliczone kolaboracje z najznamienitszymi artystami.

Wiosną tego roku The Thurston Moore Group z Jamesem Sedwardsem, Debbie Googe i Steve’em Shelleyem na pokładzie wyrusza w trasę promującą materiał z Rock n Roll Consciousness.Tournee obejmie USA, Azję i Europę, a w jej ramach zespół odwiedzi również Polskę – The Thurston Moore Group będziemy mogli zobaczyć 5 lipca w warszawskiej Proximie.

POSŁUCHAJ/POBIERZ SINGIEL „SMOKE OF DREAMS”
https://umusicpl.lnk.to/LW-4o

 

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama